Fotogalerie

14. únor 2015 - Hasičský ples

Termín: 15. 2. 2015

7. únor 2015 - Reprezentační ples SSR KH

Termín: 8. 2. 2015

Jednalo se již o desátý ročník samostatného plesu SSR KH. Předtím byl společný s obcí a podnikateli obce. Od samého začátku nemáme předtančení (jen jednou jsme stavěli "máju" uprostřed sálu a děti v krojích tancovaly a předváděly zavádku), ale vždy v 21 hod nastupuje vláda k půlhodinovému, recesistickému, veřejnému zasedání, kde touto formou řešíme události ve státě, obci a v Kravihorské republice. Od začátku píši scénáře jednání. Tento ples byl zaměřen na představení nového prezidenta a vlády s předáváním dekretů. Již podruhé nás na jednání navštívil kravihorský občan, prezident spřátelené ČR v nádherném podání Libora Popovského. Letos odešel můj počítač a s novým ještě nejsem kamarád (angličtina), a kdyžj sem napsal první scénář, někam jsem ho odeslal a už jsem jej nenašel a musel jsem to napsat celé znovu. Poprve jsme se potýkali s také, jak je u nás poslední dobou zvykem, nízkou účastí návštěvníklů (pouze 70 platících). Pro hosty byla připravena b;ohatá tombola s první cenou ledničkou. Hrála DH Lácaranka z Kobylí.

Václav Petrásek, prezident na furt
 

31. leden 2015 - Krojový ples

Termín: 1. 2. 2015

Bořetická krojovaná chasa nacvičila pod vedením Marka Herůfka a Tomáše Bukovského Českou besedu.

25. leden 2015 - Maškarní bál pro děti II

Termín: 27. 1. 2015

Foto: Tadeáš Kacer - děkujeme!

24. leden 2015 - Vyhodnocení fotbalisty okresu 2014

Termín: 27. 1. 2015

Divadlo v Boleradicích se v sobotní podvečer zaplnilo fotbalovými hráči z našeho okresu, kteří si zde dali dostaveníčko při vyhodnocení fotbalista, trenér, funkcionář okresu Břeclav za rok 2014.
Okresní fotbalový svaz Břeclav vyhlásil na podzim tradiční anketu o nejlepšího fotbalistu a nejlepší jedenáctku roku Břeclavska. Letos bylo vyhodnocení poprvé opravdu anketou. S žádostí o bodování hráčů, hráče, trenérů a funkcionářů byly osloveny všechny fotbalové kluby okresu.
Mezi fotbalovou jedenáctku okresu a celkově sedmým hráčem byl vyhlášen hráč Celtiku Bořetic - David Petrásek. Plaketu a sošku fotbalisty a věcné dary mu předal p. Josef Tichý z Podivína, finalista MS v kopané z Chile 1962.
Dalším vyhodnoceným byl pan Michal Škrabko, současný trenér Celtiku Bořetice.
Celým galavečerem provázel pan Mgr. Miroslav Strouhal a na pódiu se při předávání vystřídala řada významných sportovních osobností a funkcionářů okresu Břeclav.

Foto: Tadeáš Kacer - děkujeme!

11. leden 2015 - Tříkrálová sbírka

Termín: 11. 1. 2015

Do Tříkrálové sbírky občané Bořetic letos přispěli rekordní částkou - přes 52 tisíc Kč. Velmi všem děkujeme!

Za poskytnutí fotografií děkujeme Petru Machačovi.
 

10. leden 2015 - Myslivecký ples

Termín: 11. 1. 2015

První letošní ples se velmi vydařil. O zábavu se postarala i místní DH Horenka.

9. leden 2015 - Výroční valná hromada SDH Bořetice

Termín: 11. 1. 2015

Letošní VVH SDH Bořetice byla volební, do funkcí byli zvoleni:
Výbor SDH
- starosta SDH - Milan Foler
- náměstek starosty SDH - Ing. Jiří Michna
- velitel SDH - Tomáš Langer
- hospodář, jednatel - Mgr. Petr Zemánek
- referent materiálně-technický - Ing. Marek Polák
- kulturní referentka - Bc. Klára Vyhňáková
- referent pro požární sport - Tomáš Bukovský
- vedoucí mladých hasičů - Mgr. Markéta Poláková
- člen výboru - Radomír Újezdský

Kontrolní a revizní rada
- předsedkyně: Mgr. Dagmar Popovská, DiS.
- členky: Marie Zedníková, Ing. Kateřina Michnová
 

 

 

Prosinec 2014 - Vánoční návštěva u našich spoluobčanů

Termín: 9. 1. 2015

Vánoční čas je časem setkávání se, vzájemných návštěv. A tak i naše obec nezapomíná na svoje spoluobčany, kteří bydlí v domovech důchodců .
Před Štědrým dnem jela jménem obce paní Bukovská navštívit tři naše občany do těchto zařízení. První zastávka byla u pana Oldřicha Jedličky v Brodě nad Dyjí. Pan Jedlička se i přes svůj vysoký věk zajímal o dění v obci, o události, které proběhy, a jak se u nás obecně žije. Pravidelně přispívá do listů a písemně komunikuje s obcí. Poděkovali jsme mu za tuto jeho činnost a popřáli do nového roku jen to dobré a hlavně zdraví. Pod stromeček obdržel dárkový balíček.
Další zastávka byla v Břeclavi, v domě důchodců. Zde jsou dvě naše spoluobčanky - paní Marie Grůzová Marie a paní Františka Procházková. Obě paní bydlí spolu na jednom pokoji, aby si prý měly o čem povídat. I jim jsme popřáli hodně zdraví do nového roku a předali každé balíček pod stromeček a poslední výtisk Bořetických listů.

14. prosinec 2014 - Burza vyřazených knih

Termín: 3. 1. 2015

V pátek 14. 12. 2014 proběhla v naší knihovně burza knih.

V měsíci lednu se budou prodávat vyřazené knihy, a to každý výpůjční den knihovny. Cena za 1 knihu je 10 Kč. Přijďte si nakoupit. Na Vaši návštěvu se těší knihovnice Lenka Grůzová 

27. prosinec 2014 - Žehnání mladých vín

Termín: 28. 12. 2014

Již po dvacáté se vinaři a příznivci dobrého vína sešli na slavnosti žehnání mladého vína. Vínu požehnal náš jáhen František Mrázek. K dobré atmosféře přispěla i cimbálová muzika Lašar z Velkých Pavlovic.

22. prosinec 2014 - Koledování mužského sboru Svodničan

Termín: 23. 12. 2014

Tak jako každý rok, i letos navštívili mužáci své blízké, aby jim popřáli požehnané Vánoce a vše nejlepší do nového roku.

21. prosinec 2014 - Koncert Krok do Vánoc

Termín: 22. 12. 2014

Před zaplněným kostelíkem zazpívaly tři scholy - místní a hostitelská Deo Gratias, křesťanská hudební skupina Hoří z Deblína a spřátelená schola SchOK ze Šitbořic.

Další fotografie naleznete na stránkách farnosti.

20. prosinec 2014 - Rozvoz betlémského světla

Termín: 22. 12. 2014

V sobotu 20. prosince převzali naši hasiči od skautů betlémské světlo. Všem zájemcům je k dispozici v našem kostele.

14. prosinec 2014 - Vítání nových občánků

Termín: 15. 12. 2014

Vítáme nové občánky naší obce:

1. Rodiče Darina Šebestová a Milan Kaňka se synem Milanem
2. Rodiče Anna Bařinová a Jan Strmiska s dcerou Lucií
3. Rodiče Monika Šafránková a Pavel Kolařík s dcerou Emou
4. Rodiče Hana a Roman Machovští s dcerou Adélou
5. Rodiče Monika Eiblová a Josef Šimeček se synem Davidem

13. prosinec 2014 - Předvánoční jarmark v Bořeticích

Termín: 15. 12. 2014

Součástí sobotních Vánočních trhů v Bořeticích byla i volba nového prezidenta a vlády recesistické vinařské Kravihorské republiky. Volit přišlo 75 voličů. Prezidentem se stal s nejvyšším počtem hlasů Leopold Kalousek, který vedl v minulé vládě ministerstvo financí. Ministerským předsedou byl zvolen úřadující prezident Ing. Stanislav Novák. Jmenování vlády a uvedení do funkcí se stane na zasedání vlády, které je vždy první pondělí v měsíci, a bude tedy první pondělí v lednu.

10. prosinec 2014 - Akce "Česko zpívá koledy" v Bořeticích

Termín: 11. 12. 2014

Zpívání sev Bořeticích zúčastnilo cca 100 občanů, celou akci připravila Obec Bořetice spolu s Svobodnou spolkovou republikou Kraví hora a mužským sborem Svodničan. Ke zpívání se připojily i děti z naší základní školy. Večerem provázeli starosta obce, pan František Petrásek, a emeritní prezident SSRKH, pan Václav Petrásek. Jako občerstvení se podávalo výborné svařené víno a čaj.

Článek o této akci na Břeclavsku naleznete ZDE.

6. prosinec 2014 - Druhá advetní sobota ve znamení zájezdu do Maďarska

Termín: 8. 12. 2014

Advent má čtyři týdny a jak je již několik let zvykem, vyrážíme v tomto období na zájezdy do okolních států za vánoční atmosférou.
Druhá advetní sobota byla ve znamení výletu do Maďarska - do města Györu. Györ, jedno z největších maďarských měst s krásným barokním centrem, se nachází přibližně 60 km jižně od Bratislavy. Zdejší termální a zážitkové lázně byly otevřeny v říjnu roku 2003. Alkalická, hydrogen-uhličitanová, 63 °C teplá voda s vyšším obsahem jodidu tryská z hloubky 2 000 m. Lázně disponují 3 termálními a 5 zážitkovými bazény; dále zde najdete 2 tobogány, zahradu saun, jacuzzi, dětský bazén a hřiště a bezplatné parkoviště s kapacitou 500 vozidel. Pravidelně se tu konají různé akce.
Náš program v tomto krásném městě začal prohlídkou starobylého centra. Nejstaršími stavbami jsou Obytná věž ze 13. stol. a kaple Dóczy z 15. stol. Odtud naše putování pokračovalo uličkami, kde již soukromí prodejci otvírali své malé, vánočně vyzdobené krámky. Další zastávkou bylo náměstí Széchenyi s vánočním stromem, malebnými stánky a krásným parním vláčkem.
Náměstí Széchenyi s památkově chráněnými domy bylo ve středověku hlavním náměstím. Městští soudci bydleli v domě U železné tyče, jehož hřebíky pobitý pařez byl v 19. století vývěsní tabulí obchodu s kořením.
Odtud jsme se vydali až za obchodní dům Arkády, kde jsou dočasně přemístěny farmářské trhy s domácími produkty. A tak mnozí neodolali vůni klobás, jitrniček .
Po této procházce nám přišla vhod termální voda v lázních.
A kam příště? Třetí adventní bude ve znemení návštěvy u sousedů - čeká nás Bratislava a její vánoční trhy.
Lenka Bukovská

Více zde: http://www.rab-gyor.cz/mesto-rab-gyor-/

5. prosinec 2014 - Sv. Mikuláš

Termín: 8. 12. 2014

I naše děti navštívil v pátek 5. prosince sv. Mikuláš s čerty a anděly.

30. listopad 2014 - Setkání se seniory

Termín: 1. 12. 2014

Přátelské posezení s našimi seniory zpříjemnily svými krásnými vystoupeními děti z naší mateřské a základní školy. Setkání se uskutečnilo první adventní neděli.

22. listopad 2014 - Zájezd do předvánoční Vídně

Termín: 23. 11. 2014

 Sobotní zájezd do předvánoční Vídně aneb načerpat  trochu vánoční atmosféry

I když do první adventní neděle zbývá týden, jeli jsme načerpat trochu vánoční atmosféry k našim sousedům, do Vídně. Odjezd byl stanovený na příjemnou sedmou hodinu a kupodivu se to všem podařilo a nemuselo se na nikoho čekat. Cesta ubíhala ve stylu sdělování si  informací z posledních dnů. A aby nám dobře ubíhala, pustili jsme si k tomu českou pohádku Tři oříšky  pro Popelku.
Většina lidí má o hlavním městě Rakouska jasnou představu: jsou to především velkolepé habsburské paláce, kočáry tažené koňmi, všudypřítomná vzpomínka na císařovnu Sissi.
Po příjezdu jsme ani nebyli nijak obzvlášť zklamáni. Vídeň totiž žije nostalgickou vzpomínkou na doby největšího imperiálního lesku - v centrálně položeném vnitřním městě na nás čekalo množství krásných barokních kostelů a aristokratických paláců, okružní Ringstrasse a Hofburg. Naším cílem nebyly však jen památky, my jsme přijeli nasát adventní atmosféru na vánoční trhy. Ty první jsme potkali již u vchodu do Hofburgu, kde se mnozí z nás v sychravém počasí pustili do degustace prvního punče. Větší zastavení bylo potom na Marie-Therezie Paltzu  a největší zážitek jsme si nechali nakonec, na Rathausplatz. Zde je proslulý Wiener Christkindlmarkt s více než 80 stánky .a se známou Ježíškovu dílnou uvnitř samotné radnice. Zde je možné si ve čtyřech dílničkách za finanční poplatek vyrobit hodiny, svíčku, krabičku či upéct si trochu lineckého cukroví. A jak to tam krásně voní Vánocemi!!!
Po všech těchto prohlídkách jsme se vydali zpět na nábřeží, kde si pro nás přijel ve stanovenou hodinu autobus. Na Vídeň pomalu padala tma a v ulicích se rozzářila překrásná vánoční výzdoba.
 
A kam příště? První neděli v prosinci je naplánovaný zájezd na vánoční trhy a do termálů do maďarského Gyoru.  

Lenka Bukovská

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Archiv: 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009

RSS