Hlášení obecního rozhlasu

 

DNES JE PÁTEK 22.  května 2020
 

Svátek slaví: Emil

 

Pravidla pro hlášení Obce Bořetice - standardní  hlášení – v pracovní dny v 9:15 hodin a v 15:15 hodin.

Text hlášení – písemně nebo e-mailem, ústní text hlášení z důvodů možných nepřesností a omylů nepřijímáme. Placení – zásadně předem v hotovosti na pokladně obecního úřadu, výjimečně po dohodě převodem z účtu. Bezplatně se hlásí: 1. standardní hlášení nevýdělečných společenských organizací a sdružení občanů. 2. smuteční oznámení v pracovních dnech. Cena hlášení: standardní 25 Kč + DPH/hlášení, mimořádné - mimo určenou dobu, v sobotu a v neděli, blahopřání 100 Kč + DPH/hlášení. Číslo účtu Obce Bořetice 5124651/0100. Cena za poplatek z místa je 100 Kč.

 

Aktuální zpravodajství z obce a okolí

 

 

 

Obecní úřad Bořetice upozorňuje občany, že výběr poplatků za svoz odpadu, za psa a pronájmy pozemků bude probíhat bezhotovostním převodem na účet Obce Bořetice. Podklady pro platbu budou sděleny po telefonické nebo emailové domluvě s pracovnicemi obecního úřadu. Platby v hotovosti budou vybírány od 11. května 2020.

 

Školní jídelna Bořetice oznamuje, že od pondělí 25. května 2020 bude vařit pro žáky i cizí strávníky. Všichni strávníci, a to žáci ZŠ, MŠ i cizí strávníci se musí ke stravování přihlásit. Přihlásit se můžete dnes dopoledne a zítra během dopoledne osobně v kanceláři školní jídelny nebo na telefonním čísle 519 430 206. 

 

Obec Bořetice upozorňuje, že od pondělí 25. května 2020 do 17.7.2020 včetně je  uzavřeno dětského hřiště ve dvoře domu čp. 488 u MŠ pro veřejnost z důvodu zajištění požadovaných hygienických přepisů pro otevření mateřské školy.

 

 

Rybářský spolek Bořetice, oznamuje svým členům, že v sobotu 23.5.2020 v 8:30 se koná na rybníce č2 brigáda. Křovinořezy sebou.

 

TJ Sokol Bořetice svolává své členy a příznivce na brigádu v areálu TJ  a na novém budovaném hřišti. Brigáda se bude konat v sobotu 23.5. v 8 hod.

 

Pinokio, levná móda pro děti ve Velkých Pavlovicích zahájí v sobotu 23. května 2020 prodej letního zboží. Otevřeno je od 8.30 hodin do 11.00 hodin.

 

Římskokatolická farnost oznamuje, že od 11. května 2020 je povolena účast 100 osob na bohoslužbách. Je však třeba dodržovat nadále hygienická pravidla, která jsou vyvěšena na vstupních dveřích kostela. V Bořeticích mše svatě budou ve všední den jako obvykle a v neděli v 8 hodin ráno je pro starší 60 let a jejich doprovod a v 9:30 pro mladší 60 let.

 

Firma Elektro Zrůcký Kobylí,  upozorňuje občany na novou akci Proton, letáky najdete ve Vašich schránkách. Nabízí akční televizory a setoboxy připravené na novou normu vysílání. Dále - chladničky, mrazničky, sporáky, pračky, malé kuchyňské spotřebiče a další elektroniku ve slevě. Přijímá i telefonické objednávky, zboží přiveze až k vám domů. Informace na prodejně Elektro Zrůcký Kobylí,  telefon  519 431 181.

 

Hledáme kolegyni na pozici Pečovatelka do Domovinky v Němčičkách.
Požadujeme řidičské oprávnění ve sk. B, empatii k seniorům a lidem s omezením, vstřícnost a laskavost. Výhodou je kurz pracovníka v sociálních službách nebo praxe v pečování.Nástupní mzda: 17.000,- až 20.000,--. Benefity: týden dovolené navíc, příplatek za řízení vozidla, oběd a kavá zdarma, proplácení pojištění odpovědnosti vůči zaměstnavateli, 2 dny indispozičního volna,
kontakt Jana Šedá DiS. Tel: 777 708 765
email : domovinka@nemcicky.cz

 

Aktuální koronavirové zpravodajství z obce a okolí

 • Obecní úřad Bořetice oznamuje, že Knihovna Bořetice je od 27. 4. 2020 otevřena a má pravidelnou otvírací dobu.
 • Obecní úřad Bořetice oznamuje, že je od 20.4.2020 pro veřejnost otevřeno. V pondělí v době od 7:00 do 11:00 hodin a od 12:00 hodin do 17:00 hodin a ve středu v době od 7:00 do 11:00 hodin a od 12:00 do 18:00 hodin. V další dny a hodiny je úřad pro veřejnost uzavřen. Vstupujte pouze s rouškou, chráníte nás i sebe. Děkujeme. Z důvodu mimořádných opatření preferujeme elektronickou komunikaci, upřednostňujeme písemný, elektronický či telefonický kontakt.
 • Tenisový klub TK Bořetice 2012, z.s., oznamuje svým členům a příznivcům, že sezóna je zahájena. V současné době se tenis smí hrát dle podmínek, které jsou dané nouzovým stavem (až do odvolání) !!! Objednávky kurtů je možné na novém telefonním čísle 602 192 952!!!
 • Obecní úřad Bořetice upozorňuje občany, že výběr poplatků za svoz odpadu, za psa a pronájmy pozemků bude probíhat bezhotovostním převodem na účet Obce Bořetice. Podklady pro platbu budou sděleny po telefonické nebo emailové domluvě s pracovnicemi obecního úřadu. Platby v hotovosti jsou vybírány od 11. května 2020.
 • Ředitelství mateřské školy oznamuje, že na základě opatření MŠMT proběhne letošní zápis nových dětí do mateřské školy pouze formálně, bez osobní přítomnosti dětí i zákonných zástupců. Upozorňujeme, že zápis je povinný pro děti, které do 31.8.2020 dovrší věku 5 let a ještě mateřskou školu nenavštěvují. Veškeré dokumenty k zápisu jsou ke stažení na webových stránkách školy i obce Bořetice.  
 • Ordinace Bořetice, MUDr. Barnášová, oznamuje , že ode dne 27.4.2020 ordinuje v běžných ordinačních hodinách, nadále dodržujte hygienická opatření, v čekárně mohou být maximálně 3 pacienti, dodržujte rozestupy 2 metry, ústa i nos zakrytá rouškou. Pacienti s příznaky akutního respiračního onemocnění nevstupujte do čekárny, konzultujte svůj zdravotní stav nejprve telefonicky!!
 • Ordinace Kobylí, MUDr. Debef oznamuje, že od 4.5.2020 ordinuje v pravidelné době, ale pouze pro předem objednané pacienty.  Bez objednání nebude žádný pacient ošetřen. Předpisy léků jen elektronicky na mobil. Aktuální informace najdete na stránkách ordinace praktického lékaře  www.kobyli.debef.cz 

 • Tajemník Městského úřadu Hustopeče oznamuje, že Městský úřad Hustopeče bude od pondělí 20. dubna 2020 otevřen občanům dle úředních hodin, a to v pondělí a ve  středu v době od 8:00 – 17:00 hod., v úterý 8:00 – 14:00 hod. Ve čtvrtek a v pátek bude veřejnosti městský úřad  uzavřen. Z důvodu mimořádných opatření a kapacitních důvodů počtu zaměstnanců preferujeme elektronickou komunikaci, upřednostňujeme písemný, elektronický či telefonický kontakt. Při vyřizování úředních záležitostí  se objednávejte nejlépe předem telefonicky či emailem, využívejte i rezervační systém. Bližší informace najdete na  www.hustopece.cz, v záložce Městský úřad, pod jednotlivými odbory.
 • Vážení rodiče žáků ZUŠ Velké Pavlovice, od 11. května 2020 může být obnovena individuální výuka v ZUŠ za předpokladu, že Vy i Váš vyučující pedagog se na tomto postupu domluvíte. Pokud nebudete s ohledem na ochranu zdraví souhlasit, aby Vaše dítě osobně navštěvovalo školu, můžete se s Vaším pedagogem domluvit na distančním způsobu vyučování (dodání notového materiálu, zadání studijní látky, konzultace přes sociální sítě a mobilní telefony). Prosíme Vás, abyste se do konce dubna se svými pedagogy domluvili na postupu, který Vám a Vašim dětem bude vyhovovat. Poměrná část školného, které jste zaplatili na začátku školního roku, Vám bude dle možností ZUŠ převedena na příští školní rok.
 • ZUŠ Velké Pavlovice oznamuje zájemcům o studium ve školním roce 2020/2021, že přijímací talentové zkoušky se uskuteční v pondělí  22.6.2020 od 14:00 do 17:00 v budově ZUŠ na ulici Hlavní č. 30 ve Velkých Pavlovicích. Žáci budou odbornou komisí sestavenou z pedagogů ZUŠ vyzkoušeni ze zpěvu libovolné písně, z intonace a elementárního rytmu.

Starší zprávy

 • Ordinace Kobylí, MUDr. Debef oznamuje, že od 16.03.2020 ordinuje v nouzovém režimu. Pracovní doba je dopoledne od 7:00 do 10:00 hodin. Předpisy léků jen elektronicky na mobil. Ve vlastním zájmu vstupujte do čekárny až po telefonické domluvě. Aktuální informace najdete na stránkách ordinace praktického lékaře  www.kobyli.debef.cz
 • MUDr. Diblík oznamuje, že až do odvolání nebude v Bořeticích dětská poradna. Dále MUDr. Diblík oznamuje, že dětská ordinace v Kobylí ordinuje v pravidelnou ordinační dobu, návštěva možná po předchozí telefonické dohodě. 
 • Lékárna v Kobylí upozorňuje na změněnou otevírací dobu od 7.00 hodin do 13.00 hodin, a to do odvolání.
 • Zubní ordinace v Kobylí ordinuje denně od 8:00 do 10:00 hod. - pouze v nutných a neodkladných případech.
 • Slečna Aneta Bílská nabízí svou pomoct všem seniorům, kteří nemají nikoho, kdo by jim zašel nakoupit potraviny, léky nebo třeba poslat něco poštou. Kdokoliv, kdo bude něco potřebovat, ať se prosím ozve na telefonní číslo 724 458 488. 
 • Ředitelství základní školy Bořetice oznamuje, že na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví je  ode dne 11. 3. 2020 zakázána osobní přítomnost žáků na všech základních školách. Z tohoto důvodu je do odvolání uzavřena základní škola a školní družina. Třídní učitelky budou se zákonnými zástupci v kontaktu. Žáci základní školy mají od středy 11.3.2020 odhlášenou stravu ve školní jídelně. Potvrzení pro nárok ošetřovného pro děti mladší 10 let z důvodu uzavření školy je možné si vyzvednout v ředitelně školy.
 • Ředitelství ZŠ a ZŠ  Bořetice oznamuje, že po dohodě se zřizovatelem Obec Bořetice bude Mateřská škola od pondělí 16.3.2020 do odvolání uzavřena. Školní jídelna nebude vařit ani pro  cizí strávníky. Potvrzení pro nárok ošetřovného pro děti mladší 10 let z důvodu uzavření mateřské školy je možné si vyzvednout v ředitelně školy.   

 

Aktuální nabídky práce

 

Elis Textil Servis s.r.o. – závod Velké Pavlovice přijme pracovníka na pracovní pozici „Operátor provozu – rohože“, práce vhodná pro muže. Nástup dle dohody. Nabízíme práci na hlavní pracovní poměr v prosperující společnosti. Více informací na tel.: 519 500 432. Životopisy zasílejte na adresu: vojtech.potrecz@elis.com

 

Firma Kovo Staněk, s.r.o. Brumovice přijme ihned do HPP pracovníka s praxí se zaměřením na zednické, obkladačské a pomocné práce na  jednosměnný provoz . Nástup možný ihned – tel. 724 346 286.

Vinium a.s. Velké Pavlovice,  příjme pracovníky do sklepa. Zájemci mohou volat na telefon 602 746 196 ve všední dny od 6:00 do 14:00 hod. Dále hledáme údržbáře na lahvovací linku, pro více informací volejte na telefon  737 207 721. Nástup pro obě pozice je možný ihned.

 

Společnost Mediclinic oznamuje, že přijme na dlouhodobější zástup zdravotní sestru do ordinace praktického lékaře pro dospělé MUDr. Barnášové. Bližší informace rádi poskytneme na telefonu 733 679 555 nebo na emailu: vlastimil.kral@mediclinic.cz

Firma zaměřená na výrobu interiérových dveří a zárubní v Hustopečích příjme pomocnou pracovní sílu do výroby. Praxe v oboru není podmínkou. Nabízíme práci na hlavní i vedlejší pracovní poměr v jednosměnném provozu. Zájemci se mohou hlásit na tel.: 605 505 323 (p. Bedřich) nebo na webu www.ibmont.cz

Hledáme do Hustopečí seřizovače automatických linek do stabilní firmy zabývající se výrobou pružin. Práce na 3 směny Spousta benefitů. Mzda se liší dle zkušeností. Bližší informace o mzdě při telefonickém rozhovoru. Více informací Vám podá: Nikola Šlahůnková, Tel.: 734 444 915, Email: nikola.slahunkova@adecco.com

Domovinka Němčičky přijme kolegyni na pozici Pečovatelka. Požadavky: řidičské oprávnění ve sk. B, empatie k seniorům a lidem s omezením, vstřícnost a laskavost. Výhodou je kurz pracovníka v sociálních službách nebo praxe v pečování. Nástupní mzda: 17 000 - 20 000 Kč. Benefity: týden dovolené navíc, příplatek za řízení vozidla, oběd a káva zdarma, proplácení pojištění odpovědnosti vůči zaměstnavateli, 2 dny indispozičního volna. V případě zájmu kontaktujte vedoucí - Jana Šedá, DiS., tel: 777 708 765, mail: domovinka@nemcicky.cz

 

Smuteční relace

Pozůstalá rodina oznamuje, že zemřel ve věku 52 let pan Miroslav Strbačka. Pohřeb drahého zesnulého se koná v sobotu 23. května 2020 v 11:00 hodin ve smuteční obřadní síni v Hustopečích.