Hlášení obecního rozhlasu

DNES JE PONDĚLÍ 30. BŘEZNA 2020
 

Svátek slaví: Arnošt

 

Pravidla pro hlášení Obce Bořetice - standardní  hlášení – v pracovní dny v 9:15 hodin a v 15:15 hodin.

Text hlášení – písemně nebo e-mailem, ústní text hlášení z důvodů možných nepřesností a omylů nepřijímáme. Placení – zásadně předem v hotovosti na pokladně obecního úřadu, výjimečně po dohodě převodem z účtu. Bezplatně se hlásí: 1. standardní hlášení nevýdělečných společenských organizací a sdružení občanů. 2. smuteční oznámení v pracovních dnech. Cena hlášení: standardní 25 Kč + DPH/hlášení, mimořádné - mimo určenou dobu, v sobotu a v neděli, blahopřání 100 Kč + DPH/hlášení. Číslo účtu Obce Bořetice 5124651/0100. Cena za poplatek z místa je 100 Kč.

 

 

 

Na základě usnesení vlády České republiky ze dne 15. března 2020 č. 217, o přijetí krizového opatření Obecní úřad Bořetice oznamuje, že je omezen rozsah úředních hodin. Otevřeno pro veřejnost bude v pondělí v době od 13:00 hodin do 16:00 hodin a ve středu v době od 13:00 hodin do 16:00 hodin s účinností ode dne 16. března 2020 od 00:00 hodin do odvolání. V další dny a hodiny je úřad pro veřejnost uzavřen. Vstupujte pouze s rouškou, chráníte nás i sebe. Děkujeme.

 

Upozorňujeme občany, že Vláda schválila zákaz vycházení bez roušky.  Kdo ze seniorů nad 70 let nemá roušku k dispozici a nemůže si ji pořídit jiným způsobem, popř. jim roušky nemohou obstarat jejich  blízcí či rodinní příslušníci, budou k dispozici na obecním úřadě. Zároveň prosíme ty, kteří by mohli roušky darovat, aby je přinesli na obecní úřad, který je bude rozdávat. Vítáme každou pomoc s šitím roušek a distribucí mezi občany. Děkujeme.

 

Ordinace Bořetice, MUDr. Barnášová, oznamuje , že ordinuje denně od 7:30 - 13:00 hodin, v úterý od 12:30 - 16:00 hodin.  Předpis léků a neschopenek probíhá elektronicky, konzultace zdravotního stavu nejlépe telefonicky, do čekárny vstupujte jen na základě telefonické domluvy, s rouškou  nebo šátkem zakrývajícím těsně ústa a nos, ne                    s respirátorem.
 

 

Ordinace Kobylí, MUDr. Debef oznamuje, že od 16.03.2020 bude ordinovat v nouzovém režimu. Pracovní doba je dopoledne od 7:00 do 10:00 hodin. Předpisy léků jen elektronicky na mobil. Ve vlastním zájmu vstupujte do čekárny až po telefonické domluvě. Aktuální informace najdete na stránkách ordinace praktického lékaře  www.kobyli.debef.cz

Lékárna v Kobylí upozorňuje na změněnou otevírací dobu od 7.00 hodin do 13.00 hodin, a to do odvolání.

 

Zubní ordinace v Kobylí ordinuje denně od 8:00 do 10:00 hod. - pouze v nutných a neodkladných případech.

 

Upozorňujeme občany, že v obchodech s potravinami budou mezi 8:00 a 10:00 hodinou nakupovat pouze občané starší 65 let. 

 

Česká pošta upozorňuje občany – důchodce, aby si k převzetí důchodu připravili vlastní tužku a měli nasazenou roušku.

Vážení občané, dovolujeme si vás požádat o potravinové dary do sbírky trvanlivých potravin pro společnost Práh jižní Morava. Ta nabízí lidem s psychotickým onemocněním z Brna a okolí pomoc a podporu při jejich začleňování do běžného života. Pro sbírku bude otevřený vchod do kulturního domu ze sóla, a to dnes (v pondělí) od 13:00 do 16:00 hodin a zítra (v úterý) od 8:00 do 14:00 hodin. Vítány jsou především trvanlivé potraviny: mléko, konzervy, rýže, těstoviny, luštěniny, zavařeniny, káva, čaj. Za každý dar předem děkujeme. Zařízení Práh jižní Morava

 

Na základě opatření MŠMT proběhne zápis do 1. třídy pouze formálně, bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Veškeré dokumenty včetně žádosti o odklad budou ke stažení na stránkách školy od 1.4.2020 i s popisem postupu podání žádosti.

 

Vláda doporučila seniorům nad 70 let, aby nevycházeli po dobu nouzového stavu z domovů. Zakázala obyvatelům domovů pro seniory opouštět areál těchto zařízení. 

 

Závodní kuchyně Patria Kobylí, nabízí rozvoz obědových menu pro seniory i širokou veřejnost. Vaříme PO-PÁ, výběrem ze dvou menu. Je nutné mít dva jídlonosiče na výměnu. Základní cena menu je 85 Kč + doprava. Bližší informace Vám rádi sdělíme na tel: 606 630 659.

 

Květinářství Květinka paní Danka Petrásková oznamuje, že otvírací doba pro tento týden je pondělí až pátek od 10 – 12 hodin a od 14 hodin do 17 hodin, v sobotu od 8 hodin  - 11hodin. Mimo pracovní dobu objednávky přijímají telefonicky. Dle bezpečnostních opatření prosím zákazníky o dodržování dostatečných rozestupů - vstup do prodejny jednotlivě a pouze s rouškou nebo šátkem. Děkují za pochopení a budou se na Vás těšit.

 

 

Vítáme každou pomoc s šitím roušek a distribucí mezi občany (paní prodavačky, obecní pracovníky, starší a nemocné občany). Pokud by někdo potřeboval pomoci s nákupem, nechť si prosím zavolá na obec. Pokud to není bezpodmínečně nutné, prosím nevycházejte nebo mezi sebou udržujte alespoň dva metry odstup. Děkujeme všem za respektování těchto pravidel, společně to zvládneme!

 

Ředitelství základní školy Bořetice oznamuje, že na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví je  ode dne 11. 3. 2020 zakázána osobní přítomnost žáků na všech základních školách. Z tohoto důvodu je do odvolání uzavřena základní škola a školní družina. Třídní učitelky budou se zákonnými zástupci v kontaktu. Žáci základní školy mají od středy 11.3.2020 odhlášenou stravu ve školní jídelně. Potvrzení pro nárok ošetřovného pro děti mladší 10 let z důvodu uzavření školy je možné si vyzvednout v ředitelně školy.

 

Ředitelství ZŠ a ZŠ  Bořetice oznamuje, že po dohodě se zřizovatelem Obec Bořetice bude Mateřská škola od pondělí 16.3.2020 do odvolání uzavřena. Školní jídelna nebude vařit ani pro  cizí strávníky. Potvrzení pro nárok ošetřovného pro děti mladší 10 let z důvodu uzavření mateřské školy je možné si vyzvednout v ředitelně školy.

 

Prodejna Jednota v Bořeticích oznamuje, že od 17.3 2020 do 05.04.2020 je zavedena zkrácená prodejní doba do 16:00 hodin. V sobotu je běžná otevírací doba a v neděli zavřeno.

 

 

 

 

MěÚ Velké Pavlovice upozorňuje občany, že úřední hodiny stavebního úřadu ve Velkých Pavlovicích jsou až do odvolání stanoveny na pondělí a středa v době od 13.30 hod. do 16.30 hod. pouze po předchozí telefonické domluvě.

 

 

Obecní úřad Bořetice oznamuje, že Knihovna Bořetice je až do odvolání pro veřejnost uzavřena.

 

Římskokatolická farnost oznamuje, že podle nařízení brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho se s okamžitou platností  ruší veškeré mše svaté a ostatní pobožnosti až do odvolání. 

 

Penzion Mlýn Bořetice oznamuje občanům, že od 16.03.2020 vydává obědy formou závodního stravování od 10.30 do 13.00 hodin. Výdej z okénka do jídlonosičů. V této době se bude také čepovat v okénu pivo do přinesených nádob s 50% slevou. Dále se bude pivo z okéna prodávat od 17:00 do 19:00 hodin. Prodej bude probíhat do vyprodání zásob.