Fotogalerie

5. prosinec 2017 - Putování sv. Mikuláše

Termín: 7. 12. 2017

Za fotografie děkujeme Ing. Petru Zemánkovi

5. prosinec 2017 - Slavnost předávání Slabikáře

Termín: 7. 12. 2017

Datum 5. prosince má asi každý spojen s návštěvou sv. Mikuláše, jednoho či více andělů a partou pekelníků. Prvňáčky kromě této sestavy navíc navštívil pan starosta a žáci páté třídy s třídní učitelkou Mgr. Hanou Chadimovou. Dnešek byl totiž dnem, kdy byli podrobeni zkoušce ze čtení připravené páťáky. Všichni prvňáčci v této zkoušce obstáli na výbornou, a získali tak kýženou odměnu – Slabikář. Přejeme jim spoustu kouzelných čtenářských zážitků!

Mgr. Miroslava Herůfková

3. prosinec 2017 - Vánoční trhy Olomouc

Termín: 7. 12. 2017

Nedělní den byl ve znamení výletu do Olomouce na vánoční trhy. Po osmé hodině ranní vyrazily dva autobusy směr Olomouc. Jeden nesl označení čertovský a ten druhý mikulášský. Jediným programem bylo nasát vánoční atmosféru a nakoupit nějaké ty dárky pod stromeček. Po příjezdu byl vydán povel: "Odjezd v 16 hodin. Kdo přijde poslední, platí řidiči večeři."
A nyní to již záleželo na jednotlivcích, jak stráví daný den. Někteří se vydali nejdříve po památkách, jiní rovnou na vánoční trhy. Počasí přálo a den se vydařil. A pokud se chcete zeptat, jak to dopadlo s tou večeří pro řidiče?  Tak se našla jedna dvojice, která se nám opozdila...
 
  Lenka Bukovská

3. prosinec 2017 - Mikulášská besídka v kostele

Termín: 3. 12. 2017

Sv. Mikuláš se svou družinou letos opět navštívil náš kostelík. Děkujeme sv. Mikuláši za jeho vlídná slova a nadílku.

3. prosinec 2017 - Výlet mladých hasičů

Termín: 3. 12. 2017

Mladí hasiči se seznámili s chodem hasičské stanice Brno-Líšeň a poté navštívili hasičské muzeum v Oslavanech u Brna.

21. říjen 2017 - Volby do Poslanecké sněmovny PČR

Termín: 23. 10. 2017

Volební účast v obci: 67,82 %
1. ANO: 
19,83 %, 2. KDU-ČSL: 15,92 %, 3. ODS: 12,98 %, 4. Piráti: 11,87 %, 5. SPD: 10, 89 %, 6. KSČM: 8,93 %

Podrobné výsledky ZDE

Září 2017 - Zářijové zájezdy

Termín: 29. 9. 2017

Malá velká putování v září

V září začíná nový školní rok, ale také čas někam si vyrazit, někde se podívat. 

První víkend jsme  putovali po jižních Čechách  a Šumavě. Naše první zastávka byl Tábor, prohlídka historického centra a díky neskutečné paní průvodkyni – pí Rudolfové – jsme nakoukli do tajemných zákoutí historické části města. Jakmile se nás zeptala po dvou hodinách prohlídky, jestli máme ještě čas, svorně jsme všichni přikývli a čekali, jakou další historku nám sdělí. Po husitském městě jsme navštívili Hoslovický mlýn. Mlýn s ponurnou historií, mlýn kde se natáčejí pohádky, mlýn, který si zachoval svoje kouzla do dnešní doby. Po perném dnu jsme dojeli do Lhoty nad Rohanem na nocleh. Druhý den byl ve znamení prohlídky Kvildy, Modravy, Čeňkovy pily a staré strojovny, Kašperských hor, muzea motorek či dřevěných hraček. 

Druhý víkend jsme si přivstali. V programu byla návštěva koncentračního tábora Osvětim a vyhlazovacího tábora Březinka v Polsku. Odjezd byl stanoven na půl čtvrtou ráno. Tyto dva objekty jsou spjaty s ponurnou historií holokaustu za 2. světové války.

Třetí víkend byl nákupní, neboť v tento termín každý rok probíhá v Kunštátu keramický jarmark. A tak účastníci zájezdu bývají převážně ženy. Tak tomu bylo i v letošním roce . Zájezdu se zúčastnili jen dva muži. Keramický jarmark vždy nabízí zboží od více než 60 prodejců. Bylo na co se dívat, ale také co kupovat. Jediné, co zde nebylo dobré, bylo počasí. Pršelo. 

 A kam příště? V nabídce je Praha a potom předvánoční zájezdy do Vídně, Olomouce a maďarského Györu. 

Text: Lenka Bukovská
Foto: Eva Lacinová

Děkujeme!

 

10. září 2017 - Vítání nových občánků

Termín: 11. 9. 2017

Do naší obce jsme přivítali tyto nové občánky:
Amálie Michalová
Taťána Jamborová
Sebastian Švestka

19. srpen 2017 - Turnaj mladší přípravky

Termín: 23. 8. 2017

Turnaj se konal 19. 8. 2017 za účasti mužstev Celtic Bořetice, FC Hustopeče, FK Krumvíř a TJ Sokol Horní Bojanovice. Bohužel počasí nám moc nepřálo. Mužstva skončila v pořadí 1. FC Hustopeče, 2. TJ Sokol Horní Bojanovice, 3. Celtic Bořetice, 4. FK Krumvíř.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Robin Vozdecký z týmu FC Hustopeče a nejlepším brankářem Šimon Buchta z domácího týmu. Rád bych poděkovat panu starostovi F. Petráskovi a obci za poháry pro týmy a medaile pro hráče a za pomoc se zahájením a vyhlášením výsledků turnaje.

Výsledky turnaje

Text: Luděk Gloza, foto: Veronika Mikulíková. Děkujeme!

8. srpen 2017 - Hodové úterý

Termín: 9. 8. 2017

Červenec 2017 - Pirátský Kdousov očima táborníků

Termín: 19. 7. 2017

První dva červencové týdny opět patřily táboření na Kdousově. Počátkem prvního turnusu tábora bylo důležité se mezi sebou seznámit. Následovalo rozdělení do týmů a tvorba oddílových názvů a vlajek. Posádky byly rozdělený do čtyř lodí a to: Kotvičů, Modrých stínů, Zlatých piraní a Chobotňáků. Protože jsme byli ještě nezkušení piráti, vedoucí nás museli nejdříve vyškolit v pirátských dovednostech. V pondělí jsme čelili stezce odvahy, kterou pro nás připravili vedoucí. Pro získání jednotlivých dílků mapy jsme museli vyhrát různé hry a splnit nejrůznější úkoly. Mapa pro nás byla zprvu velkou neznámou, ale když se nám ji podařilo nakonec rozluštit, zavedla nás k indicii, která nás vedla vstříc úkolům, jejichž odměnou po splnění byl poklad. Večer byl táborák a potom nás čekalo překvapení. Vydali jsme se do lesa na večerní hru. Tam jsme se museli pomocí spolupráce celého týmu a provázku nataženého mezi stromy dostat ven. Když jsme tento úkol splnili, dostali jsme další indicii, která nás donutila se zamyslet - "tento sen je předzvěstí něčeho zlého". Další ráno nám vedoucí předvedli na nástupu scénku, díky které jsme zjistili, že poklad, který jsme našli, byl zakletý. Dopoledne byla dražba materiálu na výrobu plavidla, které jsme potřebovali na překonání strastiplné cesty. Potom jsme s celým týmem vyráběli vory, na kterých jsme se snažili dostat přes "moře nestvůr". Nakonec se nám "moře nestvůr" podařilo přeplout, a tím jsme zlomili kletbu. Celý týden jsme zakončili vyhlášením vítězů celotáborové hry. Suverénně nejlepší byl tým Kotvičů, který to také náležitě s ostatními oslavil na večerní diskotéce. 

Pokoj číslo 6:
Anička Procházková, Emma Procházková, Kačka Folerová, Anynka Kurucová, Sofča Kurucová

Indiánské léto aneb druhý turnus Kdousova 2017

Někteří z nás pokračovali na Kdousově i další týden. První (náš už sedmý) den na táboře bylo hlavním cílem rozdělit se do týmů, vymyslet si název kmene, vytvořit vlajku a vyrobit si oddílová trička. Tentokrát jsme byli rozděleni do tří kmenů - Šalamouni, Hatatitla a Žluté šípy. Abychom se lépe poznali, hráli jsme různé seznamovací hry. Protože jsme byli nezkušení indiáni, účastnili jsme se výuk, které nás zaučily, a taky jsme si vyrobily oddílový totem. Jak jsme uslyšeli příběh našeho předka prabáby prabáby z kmene Hulahula Karabába, zjistili jsme, že má hrozné noční můry, že ji bolí zuby a že potřebuje pomoct, tak jsme začali plnit různé úkoly, díky kterým jsme zjistili, co jí může pomoci - lapač snů. V týdnu jsme hráli i náš oblíbený poklad nebo navštívili vedlejší vesnici Polici i místní kdousovské koupaliště. Nesmělo chybět rýžování zlata, u kterého jsme museli přechytračit desperáty, kteří na nás číhali ze všech stran. Abychom mohli bájný lapač koupit, bylo nutné najít zlaté mince. Ty jsme hledali v okolí tábora. V pátek jsme pak mohli od překupníka „Zrzavého kluka Čmajz Čmajz“ lapač snů koupit a předat jej prabábě. Ta si jej zavěsila nad místo, kde spí, a po probuzení byla veselá, bolest zubů ustoupila a noční můry byly také ty tam. Celotáborovou hru vyhráli modří s názvem „Šalamouni“. Večer byla diskotéka na rozloučenou, po ní stezka odvahy, která všechny postrašila. V sobotu už jsme se všichni sbalili, uklidili a vydali se na cestu domů. 

Text: Sofča a Anynka Kurucovy, pokoj číslo 6

Foto: Anna Holásková, děkujeme!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Archiv: 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009

RSS