Fotogalerie

Únor 2015 - Lyžařský kurz v Čenkovicích

Termín: 9. 3. 2015

Výcvikový kurz je událost, na kterou se vzpomíná při různých setkáních po ukončení základní školy. Ten letošní proběhl třetí únorový týden v lyžařském středisku Čenkovice v Orlických horách. Prvotní obavy o sníh se nenaplnily, nasněžilo dost, a kde příroda nestačila, pomohla sněžná děla. Co však nás zaskočilo, byla chřipková viróza, která zamíchala počtem účastníků.
Dnem odjezdu byla neděle 15. února. Naložit lyže, batohy a kufry, zamávat rodičům a hurá směr hory. První den byl určen k rozlyžování a seznámení se s novým prostředím. Další dny již probíhal samotný lyžařský výcvik doplňovaný koulovačkou nebo stavěním sněhuláka. Pondělní večer byl ve znamení besedy se členem horské služby panem Špačkem. V hodinové přednášce jsme se dozvěděli, jaké vybavení i techniku má horská služba, jak se chovat na sjezdovce a jak pomoci při úrazu. Na konci besedy nám promítl krátká videa o nebezpečí lavin.
Týden uběhl jako voda a poděkovaní patři všem instruktorům, panu Otřelovi, paní Mgr. Janů, Ing. Bukovské, zdravotnici kurzu paní Procházkové-Poulíkové a všem žákům.

Za rok na shledanou, Ing. L. Bukovská

15. únor 2015 - Soutěž O malovanů pantličku Augusty Šebestové v Kobylí

Termín: 15. 2. 2015

Přehlídka bylo rozdělena do kategorií mateřská škola, 1.-2. třída, 3.-5. třída a 6.-9. třída. Za Bořetice v kategorii MŠ zpívali Anička Šlancarová a Nicolas Dávid. V kategorii 1.-2. třída zpívaly Barborka Šnajdrová a Adéla Folerová. Děti byly šikovné a pěkně oblečené do krojů.

Za fotky děkujeme panu Milanu Folerovi a paní Silvii Otáhalové-Dávidové.

14. únor 2015 - Hasičský ples

Termín: 15. 2. 2015

7. únor 2015 - Reprezentační ples SSR KH

Termín: 8. 2. 2015

Jednalo se již o desátý ročník samostatného plesu SSR KH. Předtím byl společný s obcí a podnikateli obce. Od samého začátku nemáme předtančení (jen jednou jsme stavěli "máju" uprostřed sálu a děti v krojích tancovaly a předváděly zavádku), ale vždy v 21 hod nastupuje vláda k půlhodinovému, recesistickému, veřejnému zasedání, kde touto formou řešíme události ve státě, obci a v Kravihorské republice. Od začátku píši scénáře jednání. Tento ples byl zaměřen na představení nového prezidenta a vlády s předáváním dekretů. Již podruhé nás na jednání navštívil kravihorský občan, prezident spřátelené ČR v nádherném podání Libora Popovského. Letos odešel můj počítač a s novým ještě nejsem kamarád (angličtina), a kdyžj sem napsal první scénář, někam jsem ho odeslal a už jsem jej nenašel a musel jsem to napsat celé znovu. Poprve jsme se potýkali s také, jak je u nás poslední dobou zvykem, nízkou účastí návštěvníklů (pouze 70 platících). Pro hosty byla připravena b;ohatá tombola s první cenou ledničkou. Hrála DH Lácaranka z Kobylí.

Václav Petrásek, prezident na furt
 

31. leden 2015 - Krojový ples

Termín: 1. 2. 2015

Bořetická krojovaná chasa nacvičila pod vedením Marka Herůfka a Tomáše Bukovského Českou besedu.

25. leden 2015 - Maškarní bál pro děti II

Termín: 27. 1. 2015

Foto: Tadeáš Kacer - děkujeme!

24. leden 2015 - Vyhodnocení fotbalisty okresu 2014

Termín: 27. 1. 2015

Divadlo v Boleradicích se v sobotní podvečer zaplnilo fotbalovými hráči z našeho okresu, kteří si zde dali dostaveníčko při vyhodnocení fotbalista, trenér, funkcionář okresu Břeclav za rok 2014.
Okresní fotbalový svaz Břeclav vyhlásil na podzim tradiční anketu o nejlepšího fotbalistu a nejlepší jedenáctku roku Břeclavska. Letos bylo vyhodnocení poprvé opravdu anketou. S žádostí o bodování hráčů, hráče, trenérů a funkcionářů byly osloveny všechny fotbalové kluby okresu.
Mezi fotbalovou jedenáctku okresu a celkově sedmým hráčem byl vyhlášen hráč Celtiku Bořetic - David Petrásek. Plaketu a sošku fotbalisty a věcné dary mu předal p. Josef Tichý z Podivína, finalista MS v kopané z Chile 1962.
Dalším vyhodnoceným byl pan Michal Škrabko, současný trenér Celtiku Bořetice.
Celým galavečerem provázel pan Mgr. Miroslav Strouhal a na pódiu se při předávání vystřídala řada významných sportovních osobností a funkcionářů okresu Břeclav.

Foto: Tadeáš Kacer - děkujeme!

11. leden 2015 - Tříkrálová sbírka

Termín: 11. 1. 2015

Do Tříkrálové sbírky občané Bořetic letos přispěli rekordní částkou - přes 52 tisíc Kč. Velmi všem děkujeme!

Za poskytnutí fotografií děkujeme Petru Machačovi.
 

10. leden 2015 - Myslivecký ples

Termín: 11. 1. 2015

První letošní ples se velmi vydařil. O zábavu se postarala i místní DH Horenka.

9. leden 2015 - Výroční valná hromada SDH Bořetice

Termín: 11. 1. 2015

Letošní VVH SDH Bořetice byla volební, do funkcí byli zvoleni:
Výbor SDH
- starosta SDH - Milan Foler
- náměstek starosty SDH - Ing. Jiří Michna
- velitel SDH - Tomáš Langer
- hospodář, jednatel - Mgr. Petr Zemánek
- referent materiálně-technický - Ing. Marek Polák
- kulturní referentka - Bc. Klára Vyhňáková
- referent pro požární sport - Tomáš Bukovský
- vedoucí mladých hasičů - Mgr. Markéta Poláková
- člen výboru - Radomír Újezdský

Kontrolní a revizní rada
- předsedkyně: Mgr. Dagmar Popovská, DiS.
- členky: Marie Zedníková, Ing. Kateřina Michnová
 

 

 

Prosinec 2014 - Vánoční návštěva u našich spoluobčanů

Termín: 9. 1. 2015

Vánoční čas je časem setkávání se, vzájemných návštěv. A tak i naše obec nezapomíná na svoje spoluobčany, kteří bydlí v domovech důchodců .
Před Štědrým dnem jela jménem obce paní Bukovská navštívit tři naše občany do těchto zařízení. První zastávka byla u pana Oldřicha Jedličky v Brodě nad Dyjí. Pan Jedlička se i přes svůj vysoký věk zajímal o dění v obci, o události, které proběhy, a jak se u nás obecně žije. Pravidelně přispívá do listů a písemně komunikuje s obcí. Poděkovali jsme mu za tuto jeho činnost a popřáli do nového roku jen to dobré a hlavně zdraví. Pod stromeček obdržel dárkový balíček.
Další zastávka byla v Břeclavi, v domě důchodců. Zde jsou dvě naše spoluobčanky - paní Marie Grůzová Marie a paní Františka Procházková. Obě paní bydlí spolu na jednom pokoji, aby si prý měly o čem povídat. I jim jsme popřáli hodně zdraví do nového roku a předali každé balíček pod stromeček a poslední výtisk Bořetických listů.

14. prosinec 2014 - Burza vyřazených knih

Termín: 3. 1. 2015

V pátek 14. 12. 2014 proběhla v naší knihovně burza knih.

V měsíci lednu se budou prodávat vyřazené knihy, a to každý výpůjční den knihovny. Cena za 1 knihu je 10 Kč. Přijďte si nakoupit. Na Vaši návštěvu se těší knihovnice Lenka Grůzová 

27. prosinec 2014 - Žehnání mladých vín

Termín: 28. 12. 2014

Již po dvacáté se vinaři a příznivci dobrého vína sešli na slavnosti žehnání mladého vína. Vínu požehnal náš jáhen František Mrázek. K dobré atmosféře přispěla i cimbálová muzika Lašar z Velkých Pavlovic.

22. prosinec 2014 - Koledování mužského sboru Svodničan

Termín: 23. 12. 2014

Tak jako každý rok, i letos navštívili mužáci své blízké, aby jim popřáli požehnané Vánoce a vše nejlepší do nového roku.

21. prosinec 2014 - Koncert Krok do Vánoc

Termín: 22. 12. 2014

Před zaplněným kostelíkem zazpívaly tři scholy - místní a hostitelská Deo Gratias, křesťanská hudební skupina Hoří z Deblína a spřátelená schola SchOK ze Šitbořic.

Další fotografie naleznete na stránkách farnosti.

20. prosinec 2014 - Rozvoz betlémského světla

Termín: 22. 12. 2014

V sobotu 20. prosince převzali naši hasiči od skautů betlémské světlo. Všem zájemcům je k dispozici v našem kostele.

14. prosinec 2014 - Vítání nových občánků

Termín: 15. 12. 2014

Vítáme nové občánky naší obce:

1. Rodiče Darina Šebestová a Milan Kaňka se synem Milanem
2. Rodiče Anna Bařinová a Jan Strmiska s dcerou Lucií
3. Rodiče Monika Šafránková a Pavel Kolařík s dcerou Emou
4. Rodiče Hana a Roman Machovští s dcerou Adélou
5. Rodiče Monika Eiblová a Josef Šimeček se synem Davidem

13. prosinec 2014 - Předvánoční jarmark v Bořeticích

Termín: 15. 12. 2014

Součástí sobotních Vánočních trhů v Bořeticích byla i volba nového prezidenta a vlády recesistické vinařské Kravihorské republiky. Volit přišlo 75 voličů. Prezidentem se stal s nejvyšším počtem hlasů Leopold Kalousek, který vedl v minulé vládě ministerstvo financí. Ministerským předsedou byl zvolen úřadující prezident Ing. Stanislav Novák. Jmenování vlády a uvedení do funkcí se stane na zasedání vlády, které je vždy první pondělí v měsíci, a bude tedy první pondělí v lednu.

10. prosinec 2014 - Akce "Česko zpívá koledy" v Bořeticích

Termín: 11. 12. 2014

Zpívání sev Bořeticích zúčastnilo cca 100 občanů, celou akci připravila Obec Bořetice spolu s Svobodnou spolkovou republikou Kraví hora a mužským sborem Svodničan. Ke zpívání se připojily i děti z naší základní školy. Večerem provázeli starosta obce, pan František Petrásek, a emeritní prezident SSRKH, pan Václav Petrásek. Jako občerstvení se podávalo výborné svařené víno a čaj.

Článek o této akci na Břeclavsku naleznete ZDE.

6. prosinec 2014 - Druhá advetní sobota ve znamení zájezdu do Maďarska

Termín: 8. 12. 2014

Advent má čtyři týdny a jak je již několik let zvykem, vyrážíme v tomto období na zájezdy do okolních států za vánoční atmosférou.
Druhá advetní sobota byla ve znamení výletu do Maďarska - do města Györu. Györ, jedno z největších maďarských měst s krásným barokním centrem, se nachází přibližně 60 km jižně od Bratislavy. Zdejší termální a zážitkové lázně byly otevřeny v říjnu roku 2003. Alkalická, hydrogen-uhličitanová, 63 °C teplá voda s vyšším obsahem jodidu tryská z hloubky 2 000 m. Lázně disponují 3 termálními a 5 zážitkovými bazény; dále zde najdete 2 tobogány, zahradu saun, jacuzzi, dětský bazén a hřiště a bezplatné parkoviště s kapacitou 500 vozidel. Pravidelně se tu konají různé akce.
Náš program v tomto krásném městě začal prohlídkou starobylého centra. Nejstaršími stavbami jsou Obytná věž ze 13. stol. a kaple Dóczy z 15. stol. Odtud naše putování pokračovalo uličkami, kde již soukromí prodejci otvírali své malé, vánočně vyzdobené krámky. Další zastávkou bylo náměstí Széchenyi s vánočním stromem, malebnými stánky a krásným parním vláčkem.
Náměstí Széchenyi s památkově chráněnými domy bylo ve středověku hlavním náměstím. Městští soudci bydleli v domě U železné tyče, jehož hřebíky pobitý pařez byl v 19. století vývěsní tabulí obchodu s kořením.
Odtud jsme se vydali až za obchodní dům Arkády, kde jsou dočasně přemístěny farmářské trhy s domácími produkty. A tak mnozí neodolali vůni klobás, jitrniček .
Po této procházce nám přišla vhod termální voda v lázních.
A kam příště? Třetí adventní bude ve znemení návštěvy u sousedů - čeká nás Bratislava a její vánoční trhy.
Lenka Bukovská

Více zde: http://www.rab-gyor.cz/mesto-rab-gyor-/

5. prosinec 2014 - Sv. Mikuláš

Termín: 8. 12. 2014

I naše děti navštívil v pátek 5. prosince sv. Mikuláš s čerty a anděly.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Archiv: 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009

RSS