Hlášení obecního rozhlasu

DNES JE PÁTEK 2. ČERVNA 2023: 

 

SVÁTEK SLAVÍ: JARMIL, JAROMIL

 

 

Pravidla pro hlášení Obce Bořetice – standardní  hlášení – v pracovní dny v 9.15 hodin a v 18.00 hodin.

Text hlášení – písemně nebo e-mailem, ústní text hlášení z důvodů možných nepřesností a omylů nepřijímáme. Placení – zásadně předem v hotovosti na pokladně obecního úřadu, výjimečně po dohodě převodem z účtu. Bezplatně se hlásí: 1. standardní hlášení nevýdělečných společenských organizací a sdružení občanů. 2. smuteční oznámení v pracovních dnech. Cena hlášení: standardní 25 Kč + DPH/hlášení, mimořádné - mimo určenou dobu, v sobotu a v neděli, blahopřání 100 Kč + DPH/hlášení. Číslo účtu Obce Bořetice 5124651/0100. Cena za poplatek z místa je 100 Kč.


Aktuální zpravodajství z obce a okolí  

 • Dětská ambulance Kobylí, MUDr. Diblík žádá rodiče, aby se na vyšetření objednávali telefonicky na č. 603 213 853. Děkuje za pochopení.

 

 • Policie České republiky varuje občany před falešnými řemeslníky, kteří cílí především na starší občany. Tito podvodníci osloví seniory přímo na ulici, popř. zazvoní u staršího domu, a následně nabízejí provedení drobných zednických oprav. Od důvěřivých seniorů si vyžadují zaplacení zálohy v řádu tisíců korun. Po zaplacení zálohy ale odejdou, aniž by práci vykonali.Podvodníci svou důvěryhodnost zvyšují tím, že se zájemci sepíší fiktivní smlouvu, která však neobsahuje ani údaje o zhotoviteli. V případě, že jste se již stali obětí těchto podvodníků, obraťte se prosím na Policii České republiky. Policisté také rádi uvítají další informace, které povedou k dopadení těchto osob. Své poznatky můžete rovněž sdělit prostřednictvím tísňové linky 158.

 

 • OBEC BOŘETICE OZNAMUJE, ŽE VYBÍRÁ POPLATKY ZA POPELNICE, PSA, ZA VODU VE SKLEPECH, POPLATEK Z POBYTU, Z HROBU A TO V PONDĚLÍ A STŘEDU OD 7 DO 11 HODIN A OD 12 DO 17 HODIN. PLATBU MŮŽETE PROVÉST I NA ÚČET OBCE BOŘETICE 5124651/0100, VARIABILNÍ SYMBOL ČÍSLO DOMU. CENA POPLATKU za popelnici je 700,--Kč za 1 osobu (děti do 6 let neplatí, děti, které v roce 2023 dovrší 6 let již ano), za 1 psa je 100,--Kč, poplatek z pobytu je 15,--Kč za každý započatý den pobytu, viz vyhláška obce Bořetice.  Cena za vodu ve sklepech je 1 m3 je 60,--Kč + DPH.  Veškeré poplatky byly splatné do 30. dubna 2023.

 

 

 • Vážení občané množí se nám krádeže a žhářství na místním hřbitově. Pokud by jste měli nebo věděli o případu krádeže nebo žhářství, dejte nám to prosím vědět.  Naposledy se to stalo tento víkend z pátka na sobotu na cyklostezce u hřbitova byly úmyslně ukradeny a zapáleny věnce a květiny. 

 

 • Centrum 3g Bořetice děkuje všem za přízeň a své dveře otevře dokořán opět v měsíci září. Přejeme všem pěkné slunečné dny plné pohody. 

 

 • Obec Bořetice žádá majitele nemovitostí, kteří jsou již napojení na kanalizaci a nemají uzavřenou smlouvu o odvádění a čištění odpadních vod, aby tak učinili. Smlouvy je možné podepsat v úřední dny v kanceláři obecního úřadu.  

 

 • Oční optika ve Velkých Bílovicích nabízí akci na multifokální skla.  Vyměňte dvoje brýle za jedny univerzální na všechny vzdálenosti. Kupte si novou obrubu, jedno sklo zaplatíte a druhé máte ZDARMA. Akce platí do konce září. Do konce srpna můžete využít slevu 20% na všechny sluneční obruby. Pro více informací volejte 775 000 699.

 

 • MUDr. Hučíková oznamuje, že dnes 2.6.2023 neordinuje, akutní případy ošetří Dr. Kos a odpoledne LSPP Hustopeče  či LSPP Břeclav. E recepty, ev.lístky na peníze Vám vystaví elektronicky zdravotní sestra v ambulanci Dr. Hučíkové na telef.čísle 519 428 446.

 

 • Zveme všechny naše nejmenší spoluobčany na Den dětí,  který se uskuteční tuto sobotu 3. června 2023 od 15.00 hodin na fotbalovem hřišti. Připraveno bude občerstvení, točená zmrzlina i plno zábavných her. Přineste si s sebou dobrou náladu, deky a vlastní kelímky.

 

 • Rybářský spolek Bořetice, oznamuje svým členům, že v pátek 2.6.2023  v 17:00  se koná na rybníce č.2 brigáda. Křovinořezy sebou.

 

 • Kamenosochařství Libor Vrba Mistřice oznamuje, že bude v sobotu 3.6.2023 v době od 13:30 do 14:00 hodin na místním hřbitově v Bořeticích přijímat objednávky na výrobu nových pomníků a to dle našeho nebo Vašeho návrhu nebo dle zahraničních katalogů. Dále nabízí sekání, zlacení, stříbření a obnovu písma. Prodej hřbitovních doplňků a jiné kamenické práce. Na přijaté zakázky platí velké slevy.  

 

 • Mužáci z Vrbice zvou na přehlídku Vrbecká dědina, která se koná 10.června ve 20 hodin za kulturním domem, při níž si připomenou 20.výročí založení spolku.  Pozvání přijali mužáci z Lanžhota, Velké nad Veličkou, Kútů, Bilovic a ženský sbor Výběr z bobulí z Valtic. Hrát bude mladá vrbecká CM Violka, soubory doprovodí CM Lašár a mluveným slovem provede Petra Eliášová. Po skončení programu bude beseda u cimbálu.

 

 • Pošta Bořetice oznamuje, že v úterý 6. června 2023 bude mít z důvodu přerušení dodávky elektrické energie zavřeno. 

 

 • E.ON oznamuje, že v úterý 6. června 2023 bude přerušena dodávka elektrické energie v celé obci a to od 8:00 do 16.00 hodin. 

 

 • Obecní úřad Bořetice oznamuje, že v úterý 6.6.2023 má z důvodu přerušení elektrické energie zavřeno. 

 

 • Paní doktorka Barnášová ordinace Bořetice oznamuje, že v pondělí 5. června 2023 nebude ordinovat. Sestra je přítomna v ordinaci do 10 hodin. Zastupuje pan doktor Debef v Kobylí. 

 

 

 • Nabídka práce:

 • Firma BV Brumovice výtahy s.r.o. příjme do dvousměnného provozu operátora CNC laseru. Mzda 30 000 Kč, 25 dnů dovolené, stravenkový paušál a jiné firemní benefity. Nástup možný ihned. V případě zájmu volejte na tel. číslo 722 983 580.

 • FIRMA SIMACEK hledá pracovníky úklidu do Brumovic. Jedná se o úklid kancelářských a společných prostor. Práce je vhodná i brigádně - pro maminky na mateřské dovolené, starobní důchodkyně, apod.. V případě zájmu či dotazů kontaktujte: 770 158 222 Křivánková.

 • Agro2000 hledá skladníka do skladu Jalovisko. Jedná se o práci ve výkupu zemědělských komodit. Fyzicky nenáročná práce, obsluha technologie a strojů. Nabízíme práci na hlavní pracovní poměr, odpovídající mzdové ohodnocení, 13. plat + proplacené přesčasy. Více informací na tel. 601 572 496 nebo stránkách obce.

 • Agro2000 hledá vážnou do skladu Jalovisko. Jedná se o práci ve výkupu zemědělských komodit. Kancelářská práce evidence příjmu/výdeje komodit na počítači. Práci na hlavní pracovní poměr/brigáda, odpovídající mzdové ohodnocení, proplacené přesčasy. Vhodné pro ženy i studenty. Více informací na tel. 601 572 496 nebo stránkách obce