Září 2017 - Zářijové zájezdy

Datum: 29. 9. 2017

Malá velká putování v září

V září začíná nový školní rok, ale také čas někam si vyrazit, někde se podívat. 

První víkend jsme  putovali po jižních Čechách  a Šumavě. Naše první zastávka byl Tábor, prohlídka historického centra a díky neskutečné paní průvodkyni – pí Rudolfové – jsme nakoukli do tajemných zákoutí historické části města. Jakmile se nás zeptala po dvou hodinách prohlídky, jestli máme ještě čas, svorně jsme všichni přikývli a čekali, jakou další historku nám sdělí. Po husitském městě jsme navštívili Hoslovický mlýn. Mlýn s ponurnou historií, mlýn kde se natáčejí pohádky, mlýn, který si zachoval svoje kouzla do dnešní doby. Po perném dnu jsme dojeli do Lhoty nad Rohanem na nocleh. Druhý den byl ve znamení prohlídky Kvildy, Modravy, Čeňkovy pily a staré strojovny, Kašperských hor, muzea motorek či dřevěných hraček. 

Druhý víkend jsme si přivstali. V programu byla návštěva koncentračního tábora Osvětim a vyhlazovacího tábora Březinka v Polsku. Odjezd byl stanoven na půl čtvrtou ráno. Tyto dva objekty jsou spjaty s ponurnou historií holokaustu za 2. světové války.

Třetí víkend byl nákupní, neboť v tento termín každý rok probíhá v Kunštátu keramický jarmark. A tak účastníci zájezdu bývají převážně ženy. Tak tomu bylo i v letošním roce . Zájezdu se zúčastnili jen dva muži. Keramický jarmark vždy nabízí zboží od více než 60 prodejců. Bylo na co se dívat, ale také co kupovat. Jediné, co zde nebylo dobré, bylo počasí. Pršelo. 

 A kam příště? V nabídce je Praha a potom předvánoční zájezdy do Vídně, Olomouce a maďarského Györu. 

Text: Lenka Bukovská
Foto: Eva Lacinová

Děkujeme!