Hlášení obecního rozhlasu

DNES JE PÁTEK 3. února 2023: 

 

SVÁTEK SLAVÍ: Blažej, Donald

 

Pravidla pro hlášení Obce Bořetice – standardní  hlášení – v pracovní dny v 9.15 hodin a v 18.00 hodin.

Text hlášení – písemně nebo e-mailem, ústní text hlášení z důvodů možných nepřesností a omylů nepřijímáme. Placení – zásadně předem v hotovosti na pokladně obecního úřadu, výjimečně po dohodě převodem z účtu. Bezplatně se hlásí: 1. standardní hlášení nevýdělečných společenských organizací a sdružení občanů. 2. smuteční oznámení v pracovních dnech. Cena hlášení: standardní 25 Kč + DPH/hlášení, mimořádné - mimo určenou dobu, v sobotu a v neděli, blahopřání 100 Kč + DPH/hlášení. Číslo účtu Obce Bořetice 5124651/0100. Cena za poplatek z místa je 100 Kč.


Aktuální zpravodajství z obce a okolí  

 

 • Dětská ambulance Kobylí, MUDr. Diblík žádá rodiče, aby se na vyšetření objednávali telefonicky na č. 603 213 853. Děkuje za pochopení.

 

 • Upozorňuje majitele psů, že dle platné vyhlášky je zákaz volného pohybu psů po obci. V případě porušení zákazu se vystavujete uložení pokuty. Dále majitele žádáme, aby si po svých mazlíčcích uklízeli.

 

 • Milé slečny, dámy máte zájem o nové gelové nehty nebo jejich úpravu a nechcete jet mimo Bořetice, pak neváhejte a objednejte se na telefonním čísle 776 482 796. 

 • Soukromý majitel nabízí k pronájmu nový byt 1+kk v Bořeticích. Byt je bezbariérový , samostatné měření el. a vody s parkováním a dvorem.  Další informace na tel. 777 583 278".

 

 • Sdružení kominíků a topenářů, bude provádět v naší obci v PONDĚLÍ dne 30.1.2023, požadované kontroly a čištění komínů dle zákonu č. 34/2016 Sb za 450 Kč, čištění plynových kotlů za 450 Kč a revize kotlů na tuhá paliva za 950 Kč. Dále nabízí vložkování, frézování komínu. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989.

 

 • Vážení modrohorští vinaři, ubytovatelé, restauratéři i ostatní. V penzionu V zahraničí (vedle Vinařství Ludwig a Jedlička), který dlouhodobě ubytovává převážně maminky s dětmi z Ukrajiny. A přestože jsou vlastně v Němčičkách (na hranici katastru Bořetice/Němčičky), nejvíc pomoci se jim dostává od Bořečáků. Hledají práci. Mohou do vinohradu, mohou uklízet, jsou mezi nimi i vysokoškolsky vzdělané, nicméně fyzické práce schopné A pokud byste dělali místo v šatníku svém či manželčině, manželově či v šatníku dětí, je tam třeba spoustu věcí, děti rostou…No a trocha hygienických potřeb (prášky na praní, sprcháče atd..) se hodí vždycky.  Organizátorem je paní Hana Hykšová, pište ji do zpráv na messengeru Facebook Hana Jenjá https://www.facebook.com/hana.jenja,  případně paní Kateřina Michnová https://www.facebook.com/profile.php?id=100005202105011.  

 

 

 • Klub seniorů Čejkovice Vás zve na veřejnou přednášku Genetika a genealogie informace o kořenech našich rodů a našeho původu 7.2.2023 v 17.00 hodin v sále Orlovny v Čejkovicích, přednášející Mgr. Bc. Martin Kotačka. Přednáška na téma výzkum historie našich předků, o historii rodů na Moravě do dávné minulosti  a nejnovějším výzkumu z hlediska genetické genealogie. Do výzkumu se můžete zapojit i vy. Dozvíte se, co o našem původu může prozradit naše vlastní DNA, a bude představen nový způsob zkoumání osídlení našeho regionu pomocí DNA. Můžete tak zdarma získat možnost zjištění; kořenů svého rodu z DNA. Dále bude o současných možnostech využití genetické genealogie, druhy jednotlivých testů a jejich přínos v celé škále rodopisných otázek a problémů.S pomocí genetiky lze také zjišťovat příbuznost jednotlivých rodů se stejným nebo podobným příjmením, tedy zda je příjmení odvozeno od společného prapředka, nebo se v minulosti vyskytovalo na více místech. Všichni zájemci o přednášku jsou srdečně zváni. Vstupné zdarma.

 

 • MUDr. Barnášová oznamuje, že od 30.1. do 3.2.2023 neordinuje, ani sestra nebude v ordinaci přítomna. Zastupuje MUDr. Debef Kobylí.

 • Pan Libor Svoboda bude v novém roce pro místní občany pořádat jazykový kurz Angličtiny a Španělštiny speciální efektivní zrychlenou metodou

  ANEB začněte nový rok s angličtinou a španělštinou a naučte se za pár týdnů, to, co se vám nepodařilo za několik let ve škole, kurz je vhodný 

  pro začátečníky a věčné začátečníky všech věkových kategorií.

 • Rybářský spolek Bořetice, oznamuje svým členům, že v sobotu 4.2.2023 od 8:00 hodin  se koná na rybníku č. 1  brigáda za účelem úpravy břehů. Křovinořezy s noži  a vidle sebou.  

 • Lékárna Kobylí oznamuje, že bude mít v pátek 3. února 2023 zavřeno.

 

 

 

NABÍDKA ZAMĚSTNÁNÍ:

 

„Společnost Scott Automation a.s. v Podivíně a Bořeticích hledá vhodné uchazeče na pozice:
ASISTENT OPERÁTORA CNC LASERU
ELEKTROMECHANIK
FRÉZAŘ
MONTÉR
OPERÁTOR OBRÁBĚCÍHO CENTRA
ŘIDIČ
SOUSTRUŽNÍK
SVÁŘEČ
Nabízíme náborový příspěvek pro nového zaměstnance od 80 000,-
V případě zájmu volejte na tel. číslo 606 789 320 nebo pošlete svůj životopis na e-mail:
personalni@scottautomation.cz

 

 

Jednota, spotřební družstvo v Mikulově hledá zaměstnance na pozici prodavač/prodavačka - pokladní do prodejny Jednota Bořetice. Nástup ihned nebo dohodou. Více informací na webových stránkách www.jednota.cz, sekce Kariéra, na prodejně nebo na tel. čísle 519 500 958

 

Firma Kovo Staněk, s.r.o. Brumovice  přijme do HPP technologa s platem 45 000,-Kč - tel. 724 210 434. Na pobočku Klobouky u Brna přijme do HPP svářeče(nerez, hliník) na jednosměnný provoz s platem  40 - 4 5000,- Kč  - tel. 774 911 150. Nástup možný ihned. Možnost zaučení.


 

Čerpací stanice Shell Bořetice příjme do pracovního poměru obsluhu čerpací stanice. Kontakt na telefonu 777 583 278 popř. email: shell@motomo.cz

 

Elis Textil Servis s.r.o. - závod Velké Pavlovice přijme pracovníka na pracovní pozici řidiče. Nástup možný ihned. Nabízíme práci na hlavní pracovní poměr. Životopisy zasílejte na adresu: petr.rozsypal@elis.com.

 

 

Absolvent(k)y i zkušené profesionál(k)y přijme do svého týmu mezinárodní společnost Westfalia Metal v Hustopečích. Poslední volná místa - s praxí i bez:

 • Operátor(ka) výroby, Svařování ruční CO2 nebo roboticky (i bez průkazu)
 • Seřizovač(ka) nebo Obsluha CNC stroje, obsluha malých strojů (vhodné i pro absolventy)
 • Mzdová(ý) účetní / Personalist(k)a (se mzdovou praxí)

Čeká Vás přátelské a moderní pracovní prostředí, motivující finanční ohodnocení a různorodá pracovní náplň. Nabízí náborový příspěvek až 60.000,- Kč, široké portfolio benefitů, zaškolení samozřejmostí. Více informací: na Facebooku, na e-mailové adrese wcz-kariera@westfalia-mh.com, nebo volejte bezplatnou náborovou linku 800 023 008.