CYKLOTURISTICKÁ TRASA MODRÉ HORY

Trasa: Velké Pavlovice (web) > Bořetice (web) > Vrbice (web) > Kobylí (web) > Kraví hory Bořetice (web) > Němčičky (web) > Velké Pavlovice

Délka trasy: 31 km
Celkové převýšení: 143 m 
Náročnost trasy: středně náročná, 
vhodná pro trekking a horská kola i pěší turistiku

MAPA CYKLOTURISTICKÉ TRASY MODRÉ HORY

Oblast Modrých Hor tvoří katastry obcí Bořetice, Kobylí, Němčičky, Velké Pavlovice a Vrbice v nejjižnějším cípu vinorodé Moravy. Réva vinná se tu pěstuje na téměř 1.200 ha a odrůdy s modrými hrozny na produkci červených vín zaujímají více jak polovinu vinohradů.

Vydejte se po symbolickém okruhu, který vás provede vinařskou krajinou s nádhernými výhledy do okolí, s mnoha sakrálními památkami a turistickými zajímavostmi. Nechejte se vtáhnout do kouzelné atmosféry míst odedávna obdělávaných lidskýma rukama, vnímejte rozmanitost přírody, úrodnost krajiny i činnorodost zdejších lidí.

Téměř celá trasa vede po asfaltových, nebo jinak upravených cestách. Stezky tvoří ucelený okruh, takže se na mi můžete napojit kdekoliv a udělat si svoje vlastní putování z místa, které vám bude nejlépe vyhovovat.

Pro více informací klikněte zde.

Podrobné informace o Modrých Horách najdete na webu - www.modrehory.cz 

Kvalitní víno, atraktivní místa, úchvatné výhledy do krajiny – to je cykloturistická stezka MODRÉ HORY, zajímavé tipy na výlet naleznete ZDE.