Chrámová schola DEO GRATIAS

...něco málo o nás aneb seznamte se s námi!

Sbor byl založen v letech 1986–87 slečnou varhanicí Marií Machálkovou. Bylo nás sedm děvčat a začínaly jsme zpívat na křtinách, svatbách a také na naší pouti ke sv. Anně a Božím těle. Sbor se rozšířil o kluky a kytaristky. Byli jsme zváni i na různé přehlídky, např. do Čejkovic. Naše zpěvy byly a jsou nezbytnou součástí nedělní liturgie. Jak léta běží náš sbor se rozrostl až na současných 30 zpěváků.

V tomto obsazení se nám podařilo ve studiu Vojty Herky v Ratíškovicích natočit písničky naší skladatelky a textařky Veroniky Novákové. Po třech letech obětavé práce všech bylo naše první CD TEĎ VYPRÁVÍ MŮJ PÁN... na třetí neděli adventní r. 2003 slavnostně požehnáno p. děkanem Fišarem z Hustopečí.

V roce 2006 jsme natočili své druhé CD PÁR NÁPADŮ, opět s vlastními písněmi. V témže roce jsme krom jiného registrovali Deo Gratias, chrámovou scholu z Bořetic na Ministerstvu vnitra jako občanské sdružení, které funguje dodnes.

V posledních letech jste nás mohli slyšet například na Diecézním setkání mládeže v Brně, Děkanátním setkání mládeže v Hustopečích, Festivalu Pod věží ve Zlíně, na Mezinárodních adventních zpěvech v Praze, na našich vlastních koncertech, apod.

Důležité informace včetně ukázky naší tvorby naleznete na našich webových stránkách www.bandzone.cz/deogratias nebo na FB https://www.facebook.com/deogratiasboretice