TJ Sokol - CELTIC Bořetice

CELTIC Bořetice

Na valné hromadě dne 28. 7. 2015 bylo odvoláno staré vedení a byl zvolen nový výbor s těmito členy:

předseda: Luděk Gloza

tajemník: Lubomír Dufek

hospodář: Radek Filo

členové výboru: Richard Parolek, Martin Grégr

Kontrolní komise:
předseda: Tomáš Mikulica
členové: Miroslav Náležinský, Jaroslav Kupka

Aktuálně hraje mužstvo mužů IV. třídy sk. C okresní soutěže. V roce 2015 byla založena i mladší a starší přípravka.

Hráči, kteří nastoupili za mužstvo v podzimní části sezony 2015: Ladislav Vašek, Daniel Lang,  Luděk Gloza, Radek Filo, Richard Parolek, Tomáš Mikulica, Lukáš Fridrich, Kamil Mazůrek, Igor Šťavík, Michal Dufek, Pavel Bubeníček, Jakub Pazderka, Ondřej Koucourek, Zbyněk Jambor, Robin Kojan, Marcel Šťavík, Lubomír Dufek,  Marek Gajdošík, Jakub Újezdský, Petr Litrbacký.

trenéři: Milan Lukač, Felix Schöner

vedoucí mužstva:  Martin Grégr

Z historie

Tělesná výchova a sport se stala již dávno také hodnotou společenskou, která pomáhá sbližovat lidstvo a to i v mezinárodním měřítku. V podmínkách naší obce se začala tělovýchova a sport formovat v roce 1919. Od roku 1920 byla v obci ustavena organizace Sokola. V dalších letech pak vznikla organizace Orla. Obě tyto organizace se zaměřovaly především na nářadí a prostná. V roce 1930 byla postavena nová škola s tělocvičnou, kde se odbývalo cvičení Sokola a Orla a divadelní představení souborů těchto spolků včetně vystoupení hasičského sboru a Omladiny. Pořádala se zde veřejná cvičení, která měla později název Tělovýchovná akademie. V dalších letech vznikly sportovní oddíly kopané a házené. V roce 1988 měla tělovýchovná jednota 240 členů a v aktivní činnosti oddíl kopané stolního tenisu, atletiky, turistiky, šachů a ZRTV.

Kopaná

Samostatnou kapitolou v historii tělovýchovy je oddíl kopané, který byl ustaven v roce 1955. V roce 1954 bylo zbudováno nové hřiště a v roce 1956 bylo doplněno o šatny. V roce 1963 postoupil oddíl kopané do III. třídy a v roce 1967 do okresního přeboru. V roce 1973 z této soutěže bořetičtí sestoupili a trvalo jim na 14 let do roku 1987 než se do okresu opět vrátili. Po sedmi letech opět sestoupili - snad proto, aby se po roce bez ztráty bodu vrátili opět zpět. V této době si za bořetický tým zahráli i bývalí reprezentanti Československa František Veselý a Jarkovský z Prahy. Největší úspěch oddílu zajistili žáci, kteří se v roce 1981 probojovali do krajského přeboru.

 

 

 

Fotbalový oddíl mládeže Kobylí/Bořetice

www.fotbalkobyli.cz