1. prosinec 2019 - Setkání se seniory

Datum: 5. 12. 2019

Začátek adventu patřil seniorům

 

 

Adventní dobu v Bořeticích jsme letos nemohli zahájit lépe. Přesně prvního prosince na první neděli adventní si vedení obce a kulturní komise pozvalo do kulturního domu všechny babičky a dědečky. „Každoročně pořádáme pro seniory takové předvánoční posezení, kdy se mohou sejít, popovídat si, dostanou kafíčko a občerstvení, a na rozloučenou i nějaký dáreček,“ představila akci členka kulturní komise Jana Zemánková.

 

Třešničkou na dortu a hlavní motivací účasti je každý rok také vystoupení dětí z mateřské a základní školy. „Naše školčátka si připravila pásmo roztomilých pohádek a školáci zase zazpívají koledy. Je to takové předpremiéra, něco podobného předvedeme i na vánočním jarmarku za týden,“ uvedla své svěřence ředitelka školy Ivana Machačová.

 

A tak zatímco školčátka se převlékla za zvířátka a pokoušela se dědečkovi a babičce vytáhnout velikou řepu, při zpěvu koled žáků základní školy si pobrukoval zaplněný sál.

 

Akce se každoročně těší velké oblibě nejen u seniorů, ale i u hrdých rodičů, kteří svá dítka přicházejí podpořit. „Osobně zveme všechny seniory v obci nad 70 let, kterých je asi stovka. Účastní se jich tak kolem osmdesátky. Plus samozřejmě rodiče a příbuzní dětí, protože je to vždycky moc krásné,“ pochvaluje si Zemánková.

 

Když jsme využili příležitosti a přítomných seniorů se zeptali, co by si letos přáli najít pod stromečkem, odpovědi nás vlastně ani nepřekvapily: hlavně to zdraví a klid.

 

Veronika Nováková

 

YouTube reportáž z akce