Hlášení obecního rozhlasu

DNES JE ČTVRTEK 30. ČERVNA 2022

SVÁTEK SLAVÍ: ŠÁRKA  

 

Pravidla pro hlášení Obce Bořetice – standardní  hlášení – v pracovní dny v 9.15 hodin a v 18.00 hodin.

Text hlášení – písemně nebo e-mailem, ústní text hlášení z důvodů možných nepřesností a omylů nepřijímáme. Placení – zásadně předem v hotovosti na pokladně obecního úřadu, výjimečně po dohodě převodem z účtu. Bezplatně se hlásí: 1. standardní hlášení nevýdělečných společenských organizací a sdružení občanů. 2. smuteční oznámení v pracovních dnech. Cena hlášení: standardní 25 Kč + DPH/hlášení, mimořádné - mimo určenou dobu, v sobotu a v neděli, blahopřání 100 Kč + DPH/hlášení. Číslo účtu Obce Bořetice 5124651/0100. Cena za poplatek z místa je 100 Kč.


Aktuální zpravodajství z obce a okolí  

 • Policie České republiky důrazně upozorňuje všechny občany, aby dbali zvýšené opatrnosti při poskytování svých osobních a platebních údajů na sociálních sítích a prostřednictvím e-mailu. V této souvislosti doporučujeme nikdy nikomu bezmyšlenkovitě nezasílat údaje o svých platebních kartách, nesdělovat nikomu bezpečnostní či autorizační kódy, které obdržíte a také nikomu nezasílat kopie občanských průkazů a platebních karet, a to ani v případě, že by Vás o to žádala osoba, kterou máte na sociálních sítích v přátelích, neboť by se mohlo jednat o napadený profil tohoto uživatele, s cílem vylákat z Vás údaje, které mohou být následně zneužity.

 

          

 • OBEC BOŘETICE OZNAMUJE, ŽE POPLATKY ZA POPELNICE A ZA PSA NA ROK 2022 MŮŽETE HRADIT  NA ÚČET OBCE BOŘETICE U KOMERČNÍ BANKY 5124651/0100, VARIABILNÍ SYMBOL ČÍSLO DOMU. POPLATEK JE 700,--Kč za 1 osobu a 100,--Kč za 1 psa. Dále vybíráme poplatek z pobytu za rok 2021. Všechny poplatky jsou splatné 30.4.2022. V PONDĚLÍ  A VE STŘEDU MŮŽETE ZAPLATIT V HOTOVOSTI V KANCELÁŘI OBECNÍHO ÚŘADU OD 7 HODIN DO 11 HODIN A OD 12 DO 17 HODIN.

 

 • České dráhy upozorňují občany, že vlaková linka S52 Zaječí – Čejč – Hodonín bude v období 2. 7. 2022 – 15. 8. 2022 z důvodu opravy trati zcela vyloučena z provozu v celé trase Zaječí – Čejč – Hodonín. Doprava bude zajištěna náhradními autobusy umožňujícími přepravu kol.

 

 • Upozorňujeme občany, že je přísný zákaz ukládání jakéhokoliv materiálu na skládku zeminy ve „Žlebech“, skládka je monitorována fotopastí.

 

 • Policie České republiky upozorňuje všechny občany, aby vždy dbali na řádné zabezpečení svých jízdních kol před jejich odcizením, a to nejen v noční době, ale i přes den. V této souvislosti upozorňujeme, že ponecháním kola na nosiči jízdních kol, který je upevněn k vozidlu, je nedostačující ochranou před odcizením. Zlodějům postačuje opravdu velmi krátký čas na to, aby využili příležitosti a jízdní kolo odcizili. Policie v posledních dnech eviduje několik takovýchto případů. Současně žádáme všechny poskytovatele ubytovacích služeb, aby dbali na řádné poučení ubytovaných o ukládání jízdních kol v zabezpečených prostorech penzionů.

 

 • Vak, Břeclav, a.s., upozorňují občany, že v době od 30.6.2022 do 30.9.2022 bude omezen odběr pitné vody.  Zakazuje se používat pitnou vodu z vodovodu pro veřejnou potřebu zejména k zalévání zeleně, mytí automobilů,  a napouštění bazénů. Vodu z vodovodu pro veřejnou potřebu lze užívat pouze pro osobní potřebu k pitným a hygienických účelům. Pokud by byl nutný větší odběr vody (např. napouštění bazénu) v době omezení, je možné využít službu společnosti Vak Břeclav, a.s. dovoz vody cisternou. Tuto službu je možné objednat u pana Jordánka, t.č. 519 304 680, email: jordanek@vak-bv.cz.

 

 • Dětská ambulance Kobylí, MUDr. Diblík žádá rodiče, aby se na vyšetření objednávali telefonicky na č. 603 213 853. Děkuje za pochopení.

 

 • S okamžitou platností jsou zakázány veškeré míčové hry před obecním úřadem a na sóle.

 

 • Upozorňujeme všechny majitelé DRONŮ, že je přísné porušování pravidel létat z drony nad obytnou zónou. 

 

 •  Obecní úřad Bořetice upozorňuje na množící se krádeže majetku. Dávejte si prosím pozor!

 

 • TJ SPORT Němčičky oznamuje všem, že zahájila letošní provoz koupaliště.V případě příznivého počasí bude provozní doba v měsíci červnu během pracovního týdne - tedy PO-PÁ - od 14:00 do 19:00.  O víkendech – tedy SO+NE - od 9:00 do 19:00. Odkaz na ceník pro LÉTO 2022: ZDE

 

 • Firma Počítače Bedřich, Velké Pavlovice, nově nabízí kvalitní internet a digitální televizi od předního dodavatele Nordic Telecom. Velice výhodné tarify již od 195,--Kč. Pro nové zákazníky instalace internetu a 3 měsíce digitální televize zdarma! Bližší informace na telefonním čísle 777 763 145, v prodejně na ulici Brněnská 7, Velké Pavlovice nebo webových stránkách www.computer-bedrich.cz.

 

 • Firma:  Společenství kominíků a topenářů bude provádět v naší obci v úterý 5. července 2022  revize kotlů na tuhá paliva. Dále pak provádí revize, kontroly a čištění komínů, kontroly kotlů na plynná paliva.

  - cena za kontrolu a čištění komínu je 400 Kč

  - cena za kontrolu a čištění plynového kotle je od 400 Kč

  - cena za revizi kotle na tuhá paliva je 950 Kč

  Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989.

 

 • Firma Elektro Zrůcký Kobylí,  nabízí za výhodné ceny zboží z akce Proton. Například mrazničky, ledničky, pračky, sušičky, sporáky, varné konvice a další. Přijímá i telefonické objednávky, zboží přiveze až k vám domů. Nečekejte na zdražení, přijďte nakoupit co nejdříve. Informace na prodejně Elektro Zrůcký Kobylí,  telefon  519 431 181.

 

 •  Lenka Bukovská pořádá ve čtvrtek 30.6.2022 zájezd od Aquaparku Pasohlávky. Odjezd je v 9.15 hod. od autobusové zastávky Bořetice. Cena včetně dopravy je 370,- Kč. Tato cena platí pouze pro děti do 15 let, dospělí si hradí plnou cenu. Z důvodu kapacity je nutné se nahlásit Bukovská 731286026.

 

 • Obec Bořetice upozorňuje, že stání automobilů na chodnících je zakázáno.

  Dále upozorňujeme zejm. poskytovatele ubytovacích služeb a krátkodobě ubytované na povinnost dodržování nočního klidu, a to v době  od 22.00 do

  6.00 hodin. V případě porušení může být přivolána Policie ČR.

 

 • POŠTA BOŘETICE OZNAMUJE, ŽE V PONDĚLÍ 4.7.2022 MÁ OTEVŘENO OD 8:00 DO 12:00 HODIN  A POUZE OD 13:00 DO 14:00 HODIN. 

 

 • Kulturní komise obce Bořetice se obrací na občany Bořetic se žádostí o zapůjčení částí kroje - malované pantle, vyšívané části za účelem instalace výstavy k výročí obce. Věci můžete nosit v úřední dny na obecní úřad. Dále prosí všechny šikovné ženy o upečení nějakého sladkého zákusku, buchty a dodání v dobotu 23.7.2022 v době od 8:00 - 12:00 hodin do kulturního domu. Pro všechny účastníky bude uspořádáno buchtobraní. Děkujeme Vám. 

 

 • Česká oděvní firma Dabona Hodonín uskuteční v naší obci ve čtvrtek 30.6.2022 od 8.30 do 10.00 hod na prodejním místě prodej svých výrobků. Nabízíme dámské vycházkové a letní šaty, kostýmky, halenky, tuniky a letní saka z kvalitních elastických úpletů, vše i v nadměrných velikostech. V nabídce jsou také kvalitní pánské košile. Přijďte se podívat a nakoupit kvalitní české zboží.

 

 • MUDr Kos,Velké Pavlovice, oznamuje, že od 7.7. do 23. 7.  nebude z důvodu dovolené ordinovat. V akutních případech zastupuje MUDr. Hučíková.

 

 • Paní MUDr. Barnášová ordinace Bořetice oznamuje, že v pátek 1.7.2022 bude ordinovat pro akutní stavy do 9 hodin.

 

 • Lékárna Kobylí oznamuje, že dnes má celý den zavřeno. A dále oznamuje, že celý příští týden má zavřeno. 

 

 

 

SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ: 

Pozůstalá rodina oznamuje, že zemřela vážená paní Ludmila Plecáková ve věku nedožitých 85 let. S drahou zesnulou se rozloučíme v sobotu 2. červenece 2022 v 10:00 hodin ve smuteční obřaní síni města Hustopeče. 

 

 

 

 

NABÍDKA ZAMĚSTNÁNÍ:

 

Vinařství Buchtovi ve Velkých Pavlovicích přijmou paní na přípravu snídaní a úklid penzionu. Pracovní doba od 7:30 do 12:00 hodin.
Nástup 1.7.2022. Bližší informace na kontaktu 605 24 22 91.


 

 • Jednota, spotřební družstvo v Mikulově hledá zaměstnance na pozici vedoucí provozní jednotky do prodejny Jednota Bořetice. Nástup ihned nebo dohodou. Více informací na webových stránkách www.jednota.cz, sekce Kariéra, na prodejně nebo na tel. čísle 519 500 958.

 

 • Mateřská škola Zaječí, Hlavní 196 přijme na pracovní smlouvu od 1.9.2022 kvalifikovanou kuchařku do kuchyně mateřské školy na celý úvazek. Životopis zašlete na emailovou adresu: ms.zajeci@gmail.com .Informace získáte  na telefonu 608 435 711 ředitelky mateřské školy. 

 

Elis Textil Servis s.r.o. - závod Velké Pavlovice přijme pracovníka na pozici „specialista zákaznické péče“.

Nástup možný ihned.

Více informací na tel.: +420 725 666 194. Životopisy zasílejte na adresu: iva.sale@elis.com

 

 • TJ SPORT Němčičky hledá do svého týmu pracovníky na HPP pro zajištění provozu sportovního areálu: 

Pracovní náplň pro ženy:

 • obsluha v občerstvení sportovního zařízení- sezónně
 • péče o ubytovací prostory/penziony - úklid, ubytování návštěvníků
 • péče o prostředí sportovního areálu
 • práce s pokladnou

Pracovní náplň pro muže:

 • údržba sportovišť a jejich vybavení
 • obsluha sportovních zařízení – lyžařský vlek, koupaliště, fotbalové hřiště
 • údržba budov a jejich vybavení – penziony
 • práce s pokladnou - půjčovna                                                                                                                                           
 • Pro nadcházející letní sezónu dále hledáme brigádníky zejména na pozici plavčík, pomocník v kuchyni/úklidu. Žádosti a případné dotazy posílejte prosím na tj@sportnemcicky.cz nebo volejte na 777555753 nebo 608434805