8. prosinec 2019 - Sv. Mikuláš v kostele

Datum: 9. 12. 2019

Mikulášskou inspekci zvládly děti na výbornou

Svatý Mikuláš má před Vánoci plné ruce práce, a tak jsme vždycky moc rádi, když si udělá čas i na bořetickou drobotinu. Po dárečcích toužící děti jsou na něj vždycky perfektně připravené a nezklamaly ani letos!

Málokdy je kostel sv. Anny  tak přeplněný dětmi, jako na svátek sv. Mikuláše. Ten do Bořetic každoročně přichází i s družinou andělů na malou inspekci. Hned v úvodu se Mikuláš rodičům svěřil, jaké trápení na svých cestách poslední dobou zažívá. „Už jsme měli na nebesích zaděláno na andělské perníčky, když přiběhl svatý František Saleský, patron novinářů, že prý v nějaké MF Dnes včera psali, že svatý Mikuláš je povinen zřídit si jakési EET,“ rozesmál rodiče Mikuláš.

Sám se rozveselil až když se mu děti pochlubily, co krásného nebo záslužného se jim za ten rok podařilo vykonat. Nejčastěji se děti chlubily jedničkami ve škole, poslušností rodičům nebo uklizenými věcmi.

Podobně jasno měly děti dokonce i v tom, kde je tak trochu tlačí bota. A tak na sebe prozradily, že se občas špičkují se sourozenci, nechtějí se teple oblékat nebo se občas zadaří i nějaká ta poznámka od paní učitelky.

Přiznat si chybu to nedokáže každý, proto Mikuláš s anděly ocenily dětskou upřímnost. A s dojetím si vyslechli všechny básničky a písničky, které si děti připravily.

A výsledek letošní mikulášské inspekce? Bořetické děti uspěly na výbornou a vysloužily si nebeské perníčky a sladkosti. „Musím říct, že jako každý rok jsou tu ty nejhodnější děti široko daleko, s malinkou výtkou svaté Anny, patronky vaší farnosti, totiž že by děti mohly častěji zajít do kostelíčka. Ale na tom do dalšího roku jistě zapracujeme,“ prohlásil sebejistě Mikuláš a za zvuku cinkajících zvonečků zničeho nic zmizel… Asi spěchal vyřídit si to podivné EET… :-)

Text, foto a video: Veronika Nováková