29. listopad 2019 - Oslava jubelia manželů Lebedových

Datum: 2. 12. 2019

Láska kvete v každém věku. I po devadesátce!

 

Když si snoubenci při svatbě slibují lásku na celý život, kolik let tím asi myslí? Manželé Lebedovi jsou zatím u 68 a při oslavě devadesátky paní Lebedové nám názorně předvedli, nejen že zdaleka nejsou u konečného čísla, ale že si tu lásku umí i po tolika letech vzájemně dopřát a užít...


 

Krásným zvykem vedení obce Bořetice je osobní blahopřání významným jubilantům. V pátek 29. listopadu se gratulovalo dvojnásob – paní Marie Lebedová oslavila krásných 90 let a se svým o šest let starším manželem Cyrilem jsou nejstarším manželským párem v obci. Své ano si řekli před 68 lety.

 

Během téměř dvouhodinové návštěvy mluvil převážně pan Lebeda a vyprávěl o všech radostech i starostech, které život přinesl. Paní Lebedová, jako správná hospodyně neustále představitelům obce podstrojovala. Se všemi přípravami jim pomáhali jejich dvě děti, dcera Hana a syn Dušan. „To je naše největší radost, ty děti. Nevím, co bychom si bez nich počali a oni nám taky říkávají, že jsou rádi, že nás mají,“ raduje se pan Lebeda.

 

Ani po tolika letech společného soužití si manželé neodpustí vzájemné doteky a laškování. Na šťastné manželství má paní Lebedová jednoduchý recept: „Víte, to musíte prostě jeden druhému vyjít vstříc, když je to potřeba. Jinak to nejde.“

 

Oběma manželům přejeme další společné zamilované roky a především hodně zdraví, abychom se u nich mohli zase sejít a oslavit tu stovku… vlastně dvě!

Veronika Nováková

 

Video naleznete na YouTube.