20. srpen 2019 - Zelená je tráva, fotbalové tréninky začaly!

Datum: 22. 8. 2019

Na fotbalovém hřišti je veselo – budoucí fotbalové stars začaly s tréninky! A zvou mezi sebe i další zájemce.


 

„V Bořeticích funguje minipřípravka, to jsou děti do 6 let, potom mladší a starší přípravka a mladší a starší žáci,“ shrnul všechny místní dětské týmy trenér starší přípravky Luboš Dufek.

 

Aby se naplnily stavy dětí, spolupracuje místní klub už několik sezón s okolními obcemi. „V minulém roce jsme spolupracovali s Vrbicí a letos nám pomáhají i Kobyláci, abychom to dali dohromady,“ vysvětlil Dufek.

 

Tréninky tak probíhají dvakrát týdně a střídají se hřiště. „Přípravky trénují úterky v Bořeticích a čtvrtky v Kobylí. Žáci to mají obráceně – úterky v Kobylí a čtvrtky doma,“ popsal Dufek.

 

I když jsou malí fotbalisti teprve na začátku hvězdné kariéry, nebojí se turnajů a domů přivezli v loňském roce i několik medailí. Tou asi nejcennější je první místo mladší přípravky a druhé místo starší přípravky z turnaje v Těšanech. „Kromě toho mají děti i soutěž mezi sebou, která se neboduje. Ale ty turnaje je baví víc, protože tam si můžou přivézt nějaký ten pohár a to je právě baví,“ dodává Dufek.

 

Do svých řad trenéři rádi uvítají nové naděje. „Trénujeme dvakrát týdně, stačí přijít, zkusit si to a může se začít. Je lepší začít už od té minipřípravky, aby si na to kluci zvykli, ale rádi uvidíme kohokoliv,“ zve Dufek.

 

První turnaj čeká na malé fotbalisty už prvního září a už teď jsou odhodláni získat první body.

 

Text a foto: Veronika Nováková
YouTube reportáž ZDE.