Prosinec 2015 - Deváťáci zkusili štěstí v soutěžním pořadu U6 a vyhráli

Datum: 4. 12. 2015

Soutěžní pořad České televize Ostrava " U6 - úžasný svět techniky" se natáčí již druhým rokem v interaktivní expozici v oblasti Dolních Vítkovic v Ostravě. Zkusit své štěstí se vydalo družstvo žáků devátých ročníků ve složení Jan Procinger, Lukáš Čačík, Nela Kobzová, Marie Langerová a Sabina Mácová. Vzhledem k tomu, že samotné natáční probíhá celý den, náš příjezd byl den před natáčením a odjezd druhý den po natáčení.

Již týden před odjezdem každý z družstva musel vytvořit svoji stručnou vizitku obsahující jméno,věk a dvě vtipné věty charakterizující jeho osobnost a koníčky. 
A co to vlastně U6 je ? Je to soutěž zaměřená na přírodní vědy a jejich užití v reálném životě a má naznačit divákům, jak funguje svět kolem nás. Celou soutěž uvádí dvojice mužů - továrník a ducháček. První z jmenovaných zadává jednotlivé úkoly a druhý doprovází družstva na příslušná stanoviště. Celá soutěž se odehrává v velké hale bývalých železáren .
Našim protivníkem byla Základní Masarykova škola z Českého Těšína. Hned v úvodu se ujala vedení a to si držela po celou dobu. V předposlední soutěži - sportovní - se nám podařilo s přehledem vyhrát a tím jsme se vrátili zpátky do hry o celkové vítězství. Měla rozhodnout poslední soutěž, ve které se hádala osobnost. Jen bych chtěla podoknout, že téma celého klání bylo "Cesta do středu Země". My jsme neměli již co ztratit, a tak jsme vsadili všechny doposud získané body a vyslali Honzu Procingera do boje. Neznámá osobnost byla v modré sportovní kombinéze, na stole měla pracovní klíče, mapu Afriky a model Tatrovky. A Honza uhádl . Správně napsal na list papíru jméno Karel Loprais a my vyhráli!
Naše radost byla obrovská. A nyní nás čekalo hledání klíčů ke třem tajemným truhlicím, ve kterých se pro nás skrývaly odměny. Odemykání se ujala Maruška Langerová a její taktika slavila úspěch. Podařilo se nám najít klíče ke dvěma truhlám. A co v nich bylo? Na to se podívejte sami s námi první a nebo druhou neděli v měsíci lednu v roce 2016, kdy naše soutěžení odvysílá ČT D.