Oznámení obecního úřadu všem občanům Bořetic

Datum: 16. 3. 2020

Vážení občané,

v rámci preventivních kroků proti šíření koronaviru vláda rozhodla o dalších mimořádných opatřeních. Od půlnoci 16. března až do 24. března 6.00 ráno vyhlásila omezení volného pohybu osob až na vymezené nezbytné výjimky. Prodloužila rovněž opětovné zavedení ostrahy hranic.

Je to pro všechny z nás nová situace, skutečnost, která v nás v tuto chvíli vyvolává možná pocit nejistoty, ohrožení a určitě spoustu otazníků.

Chtěli bychom vás všechny požádat, abyste pokud možné zůstali v klidu, řídili se pokyny vlády, omezili kontakt s ostatními lidmi na nutné minimum, postarali se o Vaše blízké, zejm. starší osoby či osoby, které se o sebe nedokáží postarat, a čerpali informace z ověřených zdrojů (např. www.koronavirus.mzcr.cz).

Je velmi potěšující, že spousta z vás je ochotná pro druhé šít roušky, pomoci s nákupy apod. Chtěli bychom vám za toto moc poděkovat a taky říct, že obec je v tom s vámi a nenechá vás na holičkách.

Pokud byste opravdu Vy sami opravdu nutně potřebovali pomoc, nebo věděli o někom, kdo by nějakou pomoc nutně potřeboval, napište nebo zavolejte na obecní úřad, který může buďto sám pomoci, poradit, popř. předat dál někomu ochotnému k pomoci.

František Petrásek, starosta

Jiří Michna, místostarosta

Publikováno: 16. 3. 2020

RSS