Hlášení obecního rozhlasu

 

DNES JE STŘEDA 4. SRPNA 2021

Svátek slaví: Dominik, Dominika

Pravidla pro hlášení Obce Bořetice – standardní  hlášení – v pracovní dny v 9.15 hodin a v 18.00 hodin.

Text hlášení – písemně nebo e-mailem, ústní text hlášení z důvodů možných nepřesností a omylů nepřijímáme. Placení – zásadně předem v hotovosti na pokladně obecního úřadu, výjimečně po dohodě převodem z účtu. Bezplatně se hlásí: 1. standardní hlášení nevýdělečných společenských organizací a sdružení občanů. 2. smuteční oznámení v pracovních dnech. Cena hlášení: standardní 25 Kč + DPH/hlášení, mimořádné - mimo určenou dobu, v sobotu a v neděli, blahopřání 100 Kč + DPH/hlášení. Číslo účtu Obce Bořetice 5124651/0100. Cena za poplatek z místa je 100 Kč.


Aktuální zpravodajství z obce a okolí  

Obecní úřad Bořetice upozorňuje občany, že od pondělí 15. února 2021 jsou již pravidelné úřední hodiny. Úřední hodiny jsou:

PO   od 7.00 hodin do 11.00 hodin a od 12.00 hodin do 17.00 hodin

ST    od 7.00 hodin do 11.00 hodin a od 12.00 hodin  do 18.00  hodin

Upozorňujeme, že  vstup do kanceláří obecního úřadu  je  možný pouze s respirátorem dle opatření Ministerstva zdravotnictví.

 • Upozorňujeme občany, že poplatky za svoz odpadu a za psa jsou již po splatnosti. Kdo nemá poplatky uhrazeny, ať tak neprodleně učiní. Předejde tak následnému penále a vymáhání. Podklady pro bezhotovostní platbu budou sděleny po telefonické nebo e-mailové domluvě pracovnicemi obecního úřadu. Platby v hotovosti jsou určeny zejména seniorům a občanům, kteří nemají bankovní účet.  Dále vybíráme poplatek za pronájem hrobového místa. Je potřeba se dostavit do kanceláře obecního úřadu k sepsání nové nájemní smlouvy a znát číslo hrobového místa. V pondělí v době od 7:00 do 11:00 a od 12:00 do 17:00 hodin nebo ve středu v době od 7:00 do 11:00 a od 12:00 do 18:00 hodin.

 • Obec Bořetice vyhlásila od 1. dubna 2021 veřejnou sbírku na pořízení cisterny pro Jednotku Sboru dobrovolných hasičů Bořetice.  V této sbírce se celkem vybralo 582 670,- Kč. Vážíme si Vaší pomoci a všem dárcům moc krát děkujeme.

 • Starosta obce Bořetice svolává mimořádné XX. veřejné zasedání Zastupitelstva obce Bořetice, které se uskuteční dnes 4. srpna 2021 od 18:00 hodin v zasedací síni obecního úřadu. Všichni jste srdečně zváni.

 • Dětská ambulance Kobylí, MUDr. Diblík žádá rodiče, aby se na vyšetření objednávali telefonicky na č. 603 213 853. Děkuje za pochopení.

 • Paní MUDr. Hučíková, ordinace Velké Pavlovice, oznamuje, že od středy 4.8.2021 do úterý 17. srpna 2021 včetně neordinuje. V nutných případech zastupuje MUDr. Kos, Velké Pavlovice.

 • MUDr. Tomáš Debef, ordinace Kobylí, nabízí očkování bez registrace. Očkovat se můžete kdykoli.

 • Uletěl Žako kongo, šedý s červeným ocasem. Slyší na jméno Molly. Kdyby ji náhodou někdo viděl, dejte, prosím, vědět na t.č. 732 462 865 Jaroslav Chrástek.

 • Obce Mikroregionu Hustopečsko se shodly na nutnosti rychlé a účinné pomoci obcím na Břeclavsku a Hodonínsku, postiženým dne 24. 6. 2021 ničivým tornádem. Rozhodly se proto založit veřejnou sbírku, kterou jejich jménem koná město Hustopeče. Na k tomu účelu zřízený transparentní účet u České spořitelny a.s. č. ú. 6013134339/0800 mohou občané i instituce zasílat finanční prostředky. Tyto získané prostředky budou pak zasílány přímo postiženým obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice a Hodonín. Domníváme se, že obce nejlépe vědí, kde a na jaký účel budou finanční prostředky v daný okamžik potřeba.

 • Obec Bořetice upozorňuje občany, na přísný zákaz svévolně přemísťovat dopravní značení na objízdné trase a na objízdnou trasu umísťovat jakékoli překážky. Objízdná trasa včetně značení je schválena a povolena Dopravním inspektorátem Policie ČR. Pokud by svévolným jednáním občanů došlo k jakékoliv újmě na soukromém majetku či újmě zdraví, ponese si veškeré následky ten, kdo svévolně změnil objízdnou trasu nebo umístil překážku na komunikaci.

 • Obec Bořetice upozorňuje občany, na přísný zákaz svévolně přemísťovat a měnit dopravní značení v areálu sklepů "Pod Kraví horou". Pokud by svévolným jednáním občanů došlo k jakékoliv újmě na soukromém majetku či újmě zdraví, ponese si veškeré následky ten, kdo svévolně změnil nebo přemístil dopravní značení.

 •  Knihovna Bořetice, paní Lenka Grůzová oznamuje, že v úterý 3. srpna 2021 včetně je zavřeno z důvodu dovolené.

 • Žádáme obyvatele v ulicích, kde probíhají výkopové práce, aby neparkovali svá vozidla na místních komunikacích, ale aby je parkovali na svým vjezdech a parkovacích stáních. Děkujeme za pochopení.

 • Oznamujeme občanům, že od 31. 3. 2021 je na sběrném dvoře již letní otvírací doba, otevřeno je ve středu od 14.00 hodin do 18.00 a v sobotu 7.00 do 12.00 hodin.

 • Vážení občané, žádáme o třídění odpadu na zdejším hřbitově do kontejnerů k tomu určených. BIO odpad do hnědých a ostatní do ocelového kontejneru. V žádném případě zde neukládejte domovní odpad. Děkujeme.

 • Upozorňujeme majitele psů, aby své mazlíčky venčili pouze na vodítku a nepouštěli je navolno a uklízeli jejich exkrementy.

 • S okamžitou platností zakazujeme vstup na travnatou plochu hlavního hřiště TJ Sokol Bořetice. Upozorňujeme na nařízení vlády, že možnost sportování je maximálně v počtu 2 osob.

 • S okamžitou platností jsou zakázány veškeré míčové hry před obecním úřadem a na sóle.

 • Vinařství SPIELBERG v Archlebově Vás srdečně zve na výstavu fotografií Moravské Toskánsko. Výstava trvá do 5. září od 11.00–19.00 hodin a vstup je zdarma. Jde o unikátní obrázky krajiny, která nás obklopuje. K výstavě si můžete dát italskou kávu nebo skleničku vína. Těšíme se na Vaši návštěvu.

 • SO Modré hory pořádá 7. srpna 2021 výstavu vín s názvem „30 vín Modrých Hor“. Výstava se koná v Ekocentru Trkmanka, Velké Pavlovice. Vstupné 250,-- Kč a předprodeji na wissom. com na 200,-- Kč.

 

 • Nabídky práce:   

 • Společnost NORMA Czech v Hustopečích hledá (seřizovače, operátory, elektromechaniky a skladníky). Více se dozvíte na stránkách www.normaczech.cz. Sjednejte si schůzku v Hustopečích na čísle 733 175 705 nebo reagujte na e-mail: kariera.cz@normagroup.com

 • Operátory výroby
 • Seřizovače
 • Elektromechaniky
 • SkladníkyZájemci, hlaste se na personálním oddělení společnosti na telefonním čísle: 519 440 344.Více informací na Facebooku.
 •  
 • Společnost Westfalia Metal Components se sídlem v Hustopečích příjme do hlavního pracovního poměru uchazeče na pozici PLC programátor, Elektrikář/elektromechanik, Projektový manager a Konstruktér. Některé pozice vhodné i pro absolventy bez praxe. Nabízíme zajímavé finanční ohodnocení, dny dovolené nad rámec zákona, příjemné pracovní prostředí s rodinnou atmosférou, příspěvky na závodní stravování, na dojíždění, na penzijní připojištění, pro zaměstnance zajišťujeme v létě osvěžení apod.  Pro více informací kontaktujte personální oddělení na telefonním čísle 737 206 264.

  Elis Textil Servis s.r.o. - závod Velké Pavlovice přijme pracovnici na pracovní pozici „Operátorka skladu - šička“. Nástup možný ihned. Nabízíme práci na hlavní pracovní poměr v prosperující společnosti. Životopisy zasílejte na adresu: iva.sale@elis.com                                                                         

 • Firma Kovo Staněk, s.r.o. Brumovice přijme ihned do HPP pracovníka do práškové lakovny na dvousměnný provoz . Nástup možný ihned – tel. 724 346 286.

 • Firma Kovo Staněk, s.r.o. Brumovice přijme ihned do HPP svářeče a zámečníka, plat 30 - 40 000,-- Kč. Nástup možný ihned – tel. 724 346 286.

 • Elis Textil Servis s. r. o. Velké Pavlovie přijdme pracovníka na procovní pozici řidiče. Nástup od 1. 9. 2021. Nabízíme práci na hlavní pracovní poměr. Životopisy zasílejte na adresu: petr.rozsypal@elis.com

 • Čerpací stanice Shell Hustopeče příjme do pracovního poměru obsluhu čerpací stanice. Kontakt na telefonu 776 088 719 popř. e-mail: shell@motomo.cz.

 • Firma Atrima v Šakvicích hledá zaměstnance na pozici skladníka. Jedná se o  práci na jednu směnu (pondělí–pátek). Zájemci mohou zasílat životopis na gregerova@atrima.cz

 • Společnost Scott Automation a.s. v Podivíně a Bořeticích hledá vhodné uchazeče na pozice: ASISTENT OPERÁTORA CNC LASERU (Bořetice),;SERVISNÍ TECHNIK - ELEKTROMECHANIK (Podivín),OPERÁTOR CNC OBRÁBĚCÍHO CENTRA (Podivín), POMOCNÉ PRÁCE VE VÝROBĚ (Bořetice), PROGRAMÁTOR CNC LASERU (Bořetice), TECHNOLOG (Bořetice), ZÁMEČNÍK – SVÁŘEČ (Bořetice). V případě zájmu volejte na tel. číslo 606 789 320 nebo pošlete svůj životopis na e-mail: s.kurkova@scottautomation.cz