Hlášení obecního rozhlasu

DNES JE PÁTEK 12. SRPNA 2022

SVÁTEK SLAVÍ:  KLÁRA

 

Pravidla pro hlášení Obce Bořetice – standardní  hlášení – v pracovní dny v 9.15 hodin a v 18.00 hodin.

Text hlášení – písemně nebo e-mailem, ústní text hlášení z důvodů možných nepřesností a omylů nepřijímáme. Placení – zásadně předem v hotovosti na pokladně obecního úřadu, výjimečně po dohodě převodem z účtu. Bezplatně se hlásí: 1. standardní hlášení nevýdělečných společenských organizací a sdružení občanů. 2. smuteční oznámení v pracovních dnech. Cena hlášení: standardní 25 Kč + DPH/hlášení, mimořádné - mimo určenou dobu, v sobotu a v neděli, blahopřání 100 Kč + DPH/hlášení. Číslo účtu Obce Bořetice 5124651/0100. Cena za poplatek z místa je 100 Kč.


Aktuální zpravodajství z obce a okolí  

 • Policie České republiky důrazně upozorňuje všechny občany, aby dbali zvýšené opatrnosti při poskytování svých osobních a platebních údajů na sociálních sítích a prostřednictvím e-mailu. V této souvislosti doporučujeme nikdy nikomu bezmyšlenkovitě nezasílat údaje o svých platebních kartách, nesdělovat nikomu bezpečnostní či autorizační kódy, které obdržíte a také nikomu nezasílat kopie občanských průkazů a platebních karet, a to ani v případě, že by Vás o to žádala osoba, kterou máte na sociálních sítích v přátelích, neboť by se mohlo jednat o napadený profil tohoto uživatele, s cílem vylákat z Vás údaje, které mohou být následně zneužity.

 

 • České dráhy upozorňují občany, že vlaková linka S52 Zaječí – Čejč – Hodonín bude v období 2. 7. 2022 – 15. 8. 2022 z důvodu opravy trati zcela vyloučena z provozu v celé trase Zaječí – Čejč – Hodonín. Doprava bude zajištěna náhradními autobusy umožňujícími přepravu kol.

 

 • OBEC BOŘETICE OZNAMUJE, ŽE POPLATKY ZA POPELNICE A ZA PSA NA ROK 2022 MŮŽETE HRADIT  NA ÚČET OBCE BOŘETICE U KOMERČNÍ BANKY 5124651/0100, VARIABILNÍ SYMBOL ČÍSLO DOMU. POPLATEK JE 700,--Kč za 1 osobu a 100,--Kč za 1 psa. Dále vybíráme poplatek z pobytu za rok 2021. Všechny poplatky jsou splatné 30.4.2022. V PONDĚLÍ  A VE STŘEDU MŮŽETE ZAPLATIT V HOTOVOSTI V KANCELÁŘI OBECNÍHO ÚŘADU OD 7 HODIN DO 11 HODIN A OD 12 DO 17 HODIN.

 

 • Vodovody a kanalizace Břeclav, a.s., oznamují občanům, že celý příští týden to je od pondělí 8. srpna 2022 do pátku 12. srpna 2022 včetně budou probíhat odečty vodoměrů v celé obci. V případě, že nebudete doma, vyvěste na viditelném místě na svém domě lístek s číslem a stavem vodoměru.

 

 • Upozorňujeme občany, že je přísný zákaz ukládání jakéhokoliv materiálu na skládku zeminy ve „Žlebech“, skládka je monitorována fotopastí.
   

 • Policie České republiky upozorňuje všechny občany, aby vždy dbali na řádné zabezpečení svých jízdních kol před jejich odcizením, a to nejen v noční době, ale i přes den. V této souvislosti upozorňujeme, že ponecháním kola na nosiči jízdních kol, který je upevněn k vozidlu, je nedostačující ochranou před odcizením. Zlodějům postačuje opravdu velmi krátký čas na to, aby využili příležitosti a jízdní kolo odcizili. Policie v posledních dnech eviduje několik takovýchto případů. Současně žádáme všechny poskytovatele ubytovacích služeb, aby dbali na řádné poučení ubytovaných o ukládání jízdních kol v zabezpečených prostorech penzionů.

 

 • Vak, Břeclav, a.s., upozorňují občany, že v době od 30.6.2022 do 30.9.2022 bude omezen odběr pitné vody.  Zakazuje se používat pitnou vodu z vodovodu pro veřejnou potřebu zejména k zalévání zeleně, mytí automobilů,  a napouštění bazénů. Vodu z vodovodu pro veřejnou potřebu lze užívat pouze pro osobní potřebu k pitným a hygienických účelům. Pokud by byl nutný větší odběr vody (např. napouštění bazénu) v době omezení, je možné využít službu společnosti Vak Břeclav, a.s. dovoz vody cisternou. Tuto službu je možné objednat u pana Jordánka, t.č. 519 304 680, email: jordanek@vak-bv.cz.

 

 • Dětská ambulance Kobylí, MUDr. Diblík žádá rodiče, aby se na vyšetření objednávali telefonicky na č. 603 213 853. Děkuje za pochopení.

 

 • S okamžitou platností jsou zakázány veškeré míčové hry před obecním úřadem a na sóle.

 

 • Upozorňujeme všechny majitelé DRONŮ, že je přísné porušování pravidel létat z drony nad obytnou zónou.

 

 •  Obecní úřad Bořetice upozorňuje na množící se krádeže majetku. Dávejte si prosím pozor.

 

 • Obec Bořetice upozorňuje, že stání automobilů na chodnících je zakázáno. Dále upozorňujeme zejm. poskytovatele ubytovacích služeb a krátkodobě ubytované na povinnost dodržování nočního klidu, a to v době  od 22.00 do 6.00 hodin. V případě porušení může být přivolána Policie ČR.

 

 • Oznamujeme občanům v ulici "Humna u Jednoty", že od 26.7.2022 začnou v Ulici u Jednoty ze strany od Vrbice práce spojené s opravou komunikace. Při provádění prací dojde k částečnému omezení vjezdu k nemovitostem. Děkujeme za pochopení.

 

 • Letecko-modelářský klub gen. Františka Peřiny Boleradice pořádá v sobotu dne 13.8.2022  31. ročník leteckého dne „Létáme pro Vás“. Otevření letiště pro veřejnost ve 13:00 hodin. Hlavní program zahájí svým příletem vojenský  vrtulník Mi 171. Ve 14:00 proběhne průlet nad obcí dvou letounů JAS 39 Gripen. Dále se můžete těšit na: Letové ukázky modelářů, Ukázky sportovních letadel, Přílet repliky letounů. Messerschmitt  Bf 109 a Jak 3. Od 16:00 budou probíhat vyhlídkové lety vrtulníkem. Vstupné 100,- a děti zdarma.

 

 • EG.D OZNAMUJE, ŽE TENTO PÁTEK 12.8.2022 BUDE PŘERUŠENA DODÁVKA ELEKTRICKÉ ENERGIE V DOBĚ OD 8:00 DO 14:00 HODIN V LOKALITĚ PANSKÉ od p.č. 1151/69 až do p.č. 1159/79.

 

 • Ministr kultury a celá vláda Svobodné spolkové republiky Kraví hora Bořetice, Vás všechny srdečně zvou na ZARÁŽENÍ HORY a to tuto sobotu 13.srpna 2022 od 17:00 hodin na "Vinckově náměstí"  v 17:30 hodin sehraje sbor místních ochotníků scénku "Jak se kdysi hora zarážela". Jakmile bude hora zaražena, jste srdečně zváni k posezení u cimbálu před sídlo kravihorské vlády. 

 

 • TJ Sokol Bořetice, Vás všechny srdečně zvou na 1.mistrovské utkání, které muži sehrají tuto neděli 14.8.2022 v 17:00 hodin na domácím hřišti proti SK Boleradice.Dorost hraje také 1.mistrovské utkání v sobotu 13.8.2022 v 10:00 hodin v Bzenci.

 

 • Obecní knihovna Bořetice knihovnice paní Lenka Grůzová oznamuje, že v pondělí 15.8.2022 bude mít zavřeno.

 

 • Vinařské potřeby, LIPERA Velké Bílovice, Vás zvou na Dny otevřených dveří, které se konají: v pátek 12. srpna od 7:30 do 17:30 a v sobotu 13. srpna od 8 do 11h. Využijte jedinečnou příležitost nákupu s 10% slevou a možnosti losování o hodnotné ceny. Pro návštěvníky vinařských potřeb LIPERA, Velké Bílovice je zajištěno občerstvení. Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

 • Upozorňujeme občany, že v pondělí 15.8.2022 bude zahájena oprava komunikace (u obecního úřadu). Při těchto opravách nebude umožněn stálý příjezd k rodinným domům  a přilehlým pozemkům automobilem. Děkujeme za pochopení. 

   

   

 

NABÍDKA ZAMĚSTNÁNÍ: 

 

 

- Autodoprava Bureš Velké Pavlovice přijme zaměstnance na pracovní pozici Fakturant/Fakturantka se specializací v dopravě. Nástup možný od 1.9.2022. Zájemci se mohou hlásit na e-mailu jaroslav@vinarskepotreby-bures.cz nebo na telefonním čísle 602 529 437. 


 

-              - Hotel Kraví hora v Bořeticích hledá někoho šikovného na pozici recepční wellness/pokojská.

           Nástup možný ihned. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na reditel@kravihora.cz nebo volejte na tel. číslo 724 558 277.

 

STAVEBNINY VAJBAR s.r.o. -  prodejna stavebnin v Bořeticích  přijme do stálého pracovního poměru skladníka – prodavače pro tuto prodejnu.

Požadujeme:

 • Znalost stavebních materiálů
 • Příjemné vystupování
 • Znalost práce na PC
 • Řidičský průkaz na vysokozdvižný vozík výhodou
 • Praxe ve skladovém hospodářství výhodou

Nabízíme:

 • Práci v přátelském pracovním kolektivu
 • Stravenky
 • Zázemí moderního pracoviště
 • Občerstvení na pracovišti

V případě zájmu pošlete životopis na boretice@stavebniny-vajbar.cz

nebo volejte na číslo +420 519 430 108.

 

Elis Textil Servis s.r.o. - závod Velké Pavlovice přijme pracovníky na pracovní pozici „Operátor – rohože“, práce vhodná pro muže.

Nabízíme práci na hlavní pracovní poměr v prosperující společnosti.

Více informací na tel.: +420 606 054 595. Životopisy zasílejte na adresu: cz.info@elis.com.

 

 

 

Absolvent(k)y i zkušené profesionál(k)y přijme do svého týmu mezinárodní společnost Westfalia Metal v Hustopečích. Otevřené pozice ve výrobě - s praxí i bez:

 • Operátor / Operátorka výroby, Manipulace (VZV), Svařování ruční CO2 nebo robotické (i bez průkazu)
 • Specialist(k)a zákaznického servisu s angličtinou nebo němčinou

Čeká Vás přátelské a moderní pracovní prostředí, motivující finanční ohodnocení a různorodá pracovní náplň. Nabízí náborový příspěvek až 30.000,- Kč, široké portfolio benefitů, zaškolení samozřejmostí. Více informací: na Facebooku, na e-mailové adrese wcz-kariera@westfalia-mh.com, nebo volejte bezplatnou náborovou linku 800 023 008.