Hlášení obecního rozhlasu

 

DNES JE ČTVRTEK 15. DUBNA 2021

Svátek slaví: Anastázie

Pravidla pro hlášení Obce Bořetice - standardní  hlášení – v pracovní dny v 9:15 hodin a v 18:00 hodin.

Text hlášení – písemně nebo e-mailem, ústní text hlášení z důvodů možných nepřesností a omylů nepřijímáme. Placení – zásadně předem v hotovosti na pokladně obecního úřadu, výjimečně po dohodě převodem z účtu. Bezplatně se hlásí: 1. standardní hlášení nevýdělečných společenských organizací a sdružení občanů. 2. smuteční oznámení v pracovních dnech. Cena hlášení: standardní 25 Kč + DPH/hlášení, mimořádné - mimo určenou dobu, v sobotu a v neděli, blahopřání 100 Kč + DPH/hlášení. Číslo účtu Obce Bořetice 5124651/0100. Cena za poplatek z místa je 100 Kč.

 

Aktuální zpravodajství z obce a okolí  

Obecní úřad Bořetice upozorňuje občany, že od pondělí 15. února 2021 jsou již pravidelné úřední hodiny. Úřední hodiny jsou:

PO   od 7.00 hodin do 11.00 hodin a od 12.00 hodin do 17.00 hodin

ST    od 7.00 hodin do 11.00 hodin a od 12.00 hodin  do 18.00  hodin

Z důvodu mimořádných opatření upřednostňujeme elektronickou, písemnou nebo telefonickou komunikaci. Dále upozorňujeme, že  vstup do kanceláří obecního úřadu  je  možný pouze s respirátorem dle opatření Ministerstva zdravotnictví.

 • Obecní úřad Bořetice oznamuje občanům, že započal s vybíráním poplatků za svoz odpadu, za psa a za pronájem hrobového místa. Preferujeme platby bezhotovostní převodem na účet Obce Bořetice. Podklady pro platbu budou sděleny po telefonické nebo emailové domluvě pracovnicemi obecního úřadu. Platby v hotovosti jsou určeny zejména seniorům a občanům, kteří nemají bankovní účet.  V případě, že budete hradit nájemné za hrobové místo, je nutné se dostavit do kanceláře obecního úřadu k sepsání nové nájemní smlouvy, smlouva bude sepsána na dobu 10 let a výše poplatku činní 1000,-- Kč. K uzavření nové nájemní smlouvy je nutné znát číslo hrobového místa. Úřední dny jsou pondělí a středa. V pondělí v době od 7:00 do 11:00 a od 12:00 do 17:00 hodin a ve středu v době od 7:00 do 11:00 a od 12:00 do 18:00 hodin.
 •  
 • Upozorňujeme občany, že i tento týden budou probíhat výkopové práce spojené s výstavbou splaškové kanalizace. Pokračují  práce na stoce AD – prostor kolem pošty a sběrného dvora, provozovny Coop a firmy Lomax. Dále začnou přibližně od 29.3.2021 výkopové práce na stoce AC, konkrétně je to v uličce od čp. 107 – Jamborovi , kolem čp. 319 – Buchtovi a dále směrem ke hřbitovu zezadu. A přibližně od cca 5.4.2021 začnou výkopové práce na stoce BF. Je to v ulici Dědina od křižovatky na „Multni“ po autobusovou zastávku u Floriánka. V průběhu realizace může dojít k dočasnému omezení vstupu a vjezdu na Vaše pozemky. Vstupy budou zajištěny pomocí mobilních přechodových můstků. Vjezd bohužel zajistit nelze. V rámci usnadnění prací Vás však žádáme, abyste svá vozidla neparkovali v blízkosti výkopových prací. Podrobnější informace získáte u stavbyvedoucího nebo asistenta přímo u výkopu. Dotčeným nemovitostem bylo vhozeno do schránek také oznámení s podrobnějšími informacemi.  Žádáme Vás také, abyste dbali zvýšené opatrnosti při pohybu kolem pracovního prostoru mechanizace a kolem hraněných výkopů. Předem děkujeme za Vaši ochotu a toleranci při provádění prací.  

                Oznamujeme občanům, že od 31.3.2021 je na sběrném dvoře již letní otvírací doba, otevřeno je ve středu od 14:00 hodin do 18:00 a v sobotu 7:00 do 12:00 hodin.

                 Oznamujeme občanům, že na parkovišti pod Kraví horou je k volnému odběru kompost. 

Obec Bořetice vyhlašuje od 1. dubna 2021 do 30. června 2021 veřejnou sbírku na pořízení cisterny pro Jednotku Sboru dobrovolných hasičů Bořetice. Své příspěvky můžete  zasílat na transparentní účet 123-3598760277/0100 vedený u Komerční banky. Podrobnosti jsou uvedeny na webu a Facebooku obce. Potvrzení o daru Vám na vyžádání vydá Obecní úřad Bořetice. Za každý příspěvek předem děkujeme.

 

 • Kravihorská republika by chtěla zřídit pod ořechem, kde nocovala pani Cimrmanová s ještě nenarozeným Járou, ne lavičku, kterých je u nás moc, ale „štokrdle“. KHR proto prosí občany, kteří mají doma ještě staré, ale dobré štokrdle, aby je věnovali k tomuto účelu. Hlaste se prosím na Obecním úřadě na tel. čísle 519 430 103 nebo na e-mail: obec@boretice.cz. Děkujeme.
 • Společnost EG.D. a.s. oznamuje přerušení dodávky elektrické energie dne 20.4.2021 od 8.00 – 15.00 hod v obci Bořetice. Týká se části ulice od č.p. 25 po č.p. 556, dále č.p. 464 a č.p. 478 a parc. č. 922.

 • Od pondělí 1. března v 1. až 5. ročníku vzdělávání probíhá distančním způsobem, mateřská škola je uzavřena. Všichni žáci ZŠ jsou od 1. 3. odhlášeni ze stravy, pokud ale bude zájem obědy odebírat, je potřeba nahlásit se obvyklým způsobem u paní vedoucí ŠJ paní Panáčkové. Žáci mají možnost během distanční výuky odebírat obědy za „ dotovanou“ cenu. Pro cizí strávníky zůstává stravování beze změny.
 • Mateřská škola  je od 1. 3. 2021 pro děti uzavřena. Vzdělávání dětí s povinnou předškolní docházkou probíhá distančním způsobem.
 • Ordinace Velké Pavlovice, MUDr. KOS,  vyzývá své pacienty, kteří mají zájem o očkování Covid-19 a nejsou jinde zaregistrovaní, aby se zaregistrovali na mailové adrese: ordinace.vp@seznam.cz. Uveďte prosím jméno, příjmení, datum narození a telefonní kontakt. Budeme Vás kontaktovat telefonicky, jakmile budeme mít očkovací látky k dispozici.
 • Zájemci o očkování proti COVID 19 se mohou přijít naočkovat k MUDr. Hučíkové ve Velkých Pavlovicích.

 • Žádáme občany, kteří mají vlastní kopanou studnu a používají ji, aby to neprodleně nahlásili na obecní úřad telefonicky nebo na e-mail. (jméno, číslo popisné a kontakt na mobil. telefon)     
 • Oznamujeme občanům, že knihovna Bořetice je od pondělí 12.4.2021 otevřena dle běžných otevíracích hodin. Dodržujte prosím opatření: rozestupy, respirátory.
 • Shell Hustopeče a Bořetice oznamuje, že každé úterý jsou prémiová paliva Shell V-Power Diesel a každý čtvrtek Shell V-Power  Natural se slevou a to v ceně klasického paliva. Dopřejte Vašemu autu to nejlepší palivo za bezkonkurenční cenu.

 • Obecní úřad Bořetice oznamuje občanům, že od pondělí 4. ledna 2021 se mohou nechat na covid otestovat i v Hustopečích. Na antigenní testy si můžete zajít do sálu Společenského domu na ulici Herbenově č. 423. Odkaz na rezervační systém naleznete na webových stránkách obce www.boretice.cz.
   
 • Vážení občané, žádáme o třídění odpadu na zdejším hřbitově do kontejnerů k tomu určených. BIO odpad do hnědých a ostatní do ocelového kontejneru. V žádném případě zde neukládejte domovní odpad. Děkujeme.
   
 • Upozorňujeme majitele psů, aby své mazlíčky venčili pouze na vodítku a nepouštěli je navolno a uklízeli jejich exkrementy.
   
 • S okamžitou platností zakazujeme vstup na travnatou plochu hlavního hřiště TJ Sokol Bořetice. Upozorňujeme na nařízení vlády, že možnost sportování je maximálně v počtu 2 osob.
   
 • S OKAMŽITOU PLATNOSTÍ JSOU ZAKÁZÁNY VEŠKERÉ MÍČOVÉ HRY PŘED OBECNÍM ÚŘADEM A NA SÓLE.
   
 • Finanční úřad pro Jihomoravský kraj v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu upozorňuje veřejnost na možnost požádat o odložení platby daně, popřípadě její rozložení na splátky. Stačí podat vyplněnou žádost a zdůvodnit, proč o odklad nebo rozložení poplatník žádá. Tuto možnost mohou využít i poplatníci, kteří mají potíže při úhradě daně způsobené mimořádnými opatřeními přijatými v souvislosti s výskytem koronaviru.  https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/media-a-verejnost/tiskove-zpravy/tz-2020/financni-problemy-odklad-platby-dane-10938

 Firma JUKKA bude prodávat v sobota 17. dubna 2021  v čase  8.30 - 9.30 hodin před Obecním úřadem v Bořeticích následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně a hrušně i                   sloupovité, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, švestky japonské, durancie, třešně, višně, třešňovišně, kdouloně, oskeruše, jedlé kaštany semenáče     v kontejneru v akci za 120 Kč kus, keřové a stromkové rezistentní angrešty, keřové rybízy černé a červené, keřovou jostu, lísky keřové a stromkové, ostružiny, maliny, stolní vinnou  révu,  kanadské a čukotské borůvky, kiwi, fíkovníky, růže keřové i stromkové, rododendrony, azalky,   stálozelené magnólie, převislé vrby, převislé moruše, sazenice jahod a jiné.  Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách.

Nabídky práce:

        

 • Moravia Propag, s.r.o. právě hledá na pobočku do Boleradic šikovnou švadlenu. Nabízíme práci na 1 směnu, kde vás budou kromě šití potahů na stínicí techniku čekat i další činnosti spojené s naší malou výrobou – např. tisk na reklamní předměty, vybalování a balení. Rádi vám o pozici řekneme více na telefonním čísle: 724 616 340, nebo na e-mailu: nkramolisova@moraviapropag.cz.

 • Nemocnice Hustopeče, příspěvková organizace, přijme do pracovního poměru uklízečku na plný pracovní úvazek, možná i dohoda mimo pracovní poměr. Jedná se o úklid chodeb, ambulancí, jídelny. Pracovní doba: pondělí - pátek v týdenních intervalech ranní a odpolední. Bližší informace podá p. Lounková na telefonním čísle: 519 407 350, e:mail: lounkova.tamara@nemhu.cz.

 • Absolventy/ky i zkušené profesionály/ky přijme do svého týmu Westfalia Metal v Hustopečích. Otevřené pozice:

  Výroba: s praxí i bez - Operátor / Operátorka výroby, Obsluha nebo seřizování strojů, Svařování ruční CO2 nebo robotické

  Údržba: Strojní zámečník/ce, Elektrikář/ka

  Administrativa: Asistent/ka s AJ

  Čeká Vás přátelské, moderní pracovní prostředí, ryze české a slovenské týmy a různorodá pracovní náplň. Nabízí motivující finanční ohodnocení dle Vašich zkušeností a znalostí, náborový příspěvek 7.500 – 30.000,- Kč a široké portfolio benefitů. Více informací: na e-mailové adrese veronika.mrazkova@westfalia-mh.com, na Facebooku nebo volejte bezplatnou náborovou linku 800 023 008.

 • „Společnost Scott Automation a.s. v Podivíně a Bořeticích hledá vhodné uchazeče na pozice:  ASISTENT OPERÁTORA CNC LASERU (Bořetice), ELEKTROMECHANIK (Podivín), OPERÁTOR CNC OBRÁBĚCÍHO CENTRA (Podivín),  OPERÁTOR OHRAŇOVACÍHO LISU (Bořetice), ZÁMEČNÍK – SVÁŘEČ (Bořetice). V případě zájmu volejte na tel. číslo 606 789 320 nebo pošlete svůj životopis na e-mail: s.kurkova@scottautomation.cz

 •  

  Společnost Linde Material Handling Česká republika, působící v oblasti manipulační techniky, rozšiřuje pobočku ve Velkých Bílovicích a hledá vhodné kandidáty do svého týmu.

  Volné pozice:

  Servisní technik manipulační techniky pro dílenský servis:
  servisní technik - elektro

  servisní technik – diesel

  Více informací k nabízeným pozicím včetně požadavku na vzdělání naleznou zájemci na kariérních stránkách:

  linde.jobs.cz v sekci volné pozice

  Nabízíme:

  Moderní pracovní prostředí.

  Zaškolení a další možnost odborného vzdělávání.

  Školení pro získání osvědčení k řízení manipulační techniky.

  Výběr z široké nabídky benefitů – příspěvek na penzijní spoření a životní pojištění, benefity dle vlastního výběru – Cafeterie, stravenky, nadstandardní lékařská péče, prorodinné benefity: 0,5 dne volna měsíčně navíc na čas s dítětem do 15 let, Linde tábor.

  Zájemci se mohou také hlásit na:

  emailu: kariera@linde-mh.cz
  nebo na telefonu: 604 229 925

 • Autodoprava Bureš Velké Pavlovice přijme do pracovního poměru řidiče kamionu pro mezinárodní přepravu – ŘP sk. C, E a automechanika pro nákladní vozidla a VZV. Nástup možný ihned. Zájemci se mohou hlásit osobně na adrese Velké Pavlovice, Brněnská 10 nebo na tel.č. 602 529 437.

 • Atrima spol. s r.o. přijme pracovníka na pracovní pozici "Operátor ohraňovacího lisu", práce vhodná pro muže. Nástup dle dohody, práce na hlavní pracovní poměr v prosperující společnosti. Více informací na t. č. 724317900. Životopisy zasílejte na adresu zloch@atrima.cz

 • Čerpací stanice Shell Hustopeče příjme do pracovního poměru obsluhu čerpací stanice. Kontakt na telefonu 776 088 719 popř. email: shell@motomo.cz .

 • Nemocnice Hustopeče, příspěvková organizace, přijme po dobu zhoršené epidemiologické situace do pracovního poměru: kuchaře s praxí - pracovní doba dle harmonogramu směn od 5:00 do 13:30 hodin, včetně víkendů. Uklízečky na lůžkové oddělení - pracovní doba dle harmonogramu směn od 6:00 do 18:00 hodin, včetně víkendů. Bližší informace podá paní Lounková na telefonním čísle: 519 407 350, e:mail: lounkova.tamara@nemhu.cz.

 • Společnost Westfalia Metal Components příjme do hlavního pracovního poměru uchazeče na pozici Elektrikář / Elektromechanik, Seřizovač a obsluha lisu, Nástrojář, Operátor/ka výroby Pracovník interní logistiky. Nabízíme náborový příspěvek a zajimavé benefity! Pro více informací kontaktujte personální oddělení na telefonním čísle 737 206 264.nebo na e-mailové adrese: katerina.jamborova@westfalia-mc.com