Hlášení obecního rozhlasu

DNES JE STŘEDA 8. února 2023: 

 

SVÁTEK SLAVÍ: MILADA

 

Pravidla pro hlášení Obce Bořetice – standardní  hlášení – v pracovní dny v 9.15 hodin a v 18.00 hodin.

Text hlášení – písemně nebo e-mailem, ústní text hlášení z důvodů možných nepřesností a omylů nepřijímáme. Placení – zásadně předem v hotovosti na pokladně obecního úřadu, výjimečně po dohodě převodem z účtu. Bezplatně se hlásí: 1. standardní hlášení nevýdělečných společenských organizací a sdružení občanů. 2. smuteční oznámení v pracovních dnech. Cena hlášení: standardní 25 Kč + DPH/hlášení, mimořádné - mimo určenou dobu, v sobotu a v neděli, blahopřání 100 Kč + DPH/hlášení. Číslo účtu Obce Bořetice 5124651/0100. Cena za poplatek z místa je 100 Kč.


Aktuální zpravodajství z obce a okolí  

 

 • Dětská ambulance Kobylí, MUDr. Diblík žádá rodiče, aby se na vyšetření objednávali telefonicky na č. 603 213 853. Děkuje za pochopení.

 

 • Upozorňuje majitele psů, že dle platné vyhlášky je zákaz volného pohybu psů po obci. V případě porušení zákazu se vystavujete uložení pokuty. Dále majitele žádáme, aby si po svých mazlíčcích uklízeli.

 

 • Milé slečny, dámy máte zájem o nové gelové nehty nebo jejich úpravu a nechcete jet mimo Bořetice, pak neváhejte a objednejte se na telefonním čísle 776 482 796. 

 • Soukromý majitel nabízí k pronájmu nový byt 1+kk v Bořeticích. Byt je bezbariérový , samostatné měření el. a vody s parkováním a dvorem.  Další informace na tel. 777 583 278".

 

 • Vážení modrohorští vinaři, ubytovatelé, restauratéři i ostatní. V penzionu V zahraničí (vedle Vinařství Ludwig a Jedlička), který dlouhodobě ubytovává převážně maminky s dětmi z Ukrajiny. A přestože jsou vlastně v Němčičkách (na hranici katastru Bořetice/Němčičky), nejvíc pomoci se jim dostává od Bořečáků. Hledají práci. Mohou do vinohradu, mohou uklízet, jsou mezi nimi i vysokoškolsky vzdělané, nicméně fyzické práce schopné A pokud byste dělali místo v šatníku svém či manželčině, manželově či v šatníku dětí, je tam třeba spoustu věcí, děti rostou…No a trocha hygienických potřeb (prášky na praní, sprcháče atd..) se hodí vždycky.  Organizátorem je paní Hana Hykšová, pište ji do zpráv na messengeru Facebook Hana Jenjá https://www.facebook.com/hana.jenja,  případně paní Kateřina Michnová https://www.facebook.com/profile.php?id=100005202105011.  

 

 

 • Klub seniorů Čejkovice Vás zve na veřejnou přednášku Genetika a genealogie informace o kořenech našich rodů a našeho původu 7.2.2023 v 17.00 hodin v sále Orlovny v Čejkovicích, přednášející Mgr. Bc. Martin Kotačka. Přednáška na téma výzkum historie našich předků, o historii rodů na Moravě do dávné minulosti  a nejnovějším výzkumu z hlediska genetické genealogie. Do výzkumu se můžete zapojit i vy. Dozvíte se, co o našem původu může prozradit naše vlastní DNA, a bude představen nový způsob zkoumání osídlení našeho regionu pomocí DNA. Můžete tak zdarma získat možnost zjištění; kořenů svého rodu z DNA. Dále bude o současných možnostech využití genetické genealogie, druhy jednotlivých testů a jejich přínos v celé škále rodopisných otázek a problémů.S pomocí genetiky lze také zjišťovat příbuznost jednotlivých rodů se stejným nebo podobným příjmením, tedy zda je příjmení odvozeno od společného prapředka, nebo se v minulosti vyskytovalo na více místech. Všichni zájemci o přednášku jsou srdečně zváni. Vstupné zdarma.

 

 • Pan Libor Svoboda bude v novém roce pro místní občany pořádat jazykový kurz Angličtiny a Španělštiny speciální efektivní zrychlenou metodouANEB začněte nový rok s angličtinou a španělštinou a naučte se za pár týdnů, to, co se vám nepodařilo za několik let ve škole, kurz je vhodný pro začátečníky a věčné začátečníky všech věkových kategorií. Bližší informace získáte na mailu info@liborsvoboda.cz.

   

 

 • Policie České republiky varuje občany před falešnými řemeslníky, kteří cílí především na starší občany. Tito podvodníci osloví seniory přímo na ulici, popř. zazvoní u staršího domu, a následně nabízejí provedení drobných zednických oprav. Od důvěřivých seniorů si vyžadují zaplacení zálohy v řádu tisíců korun. Po zaplacení zálohy ale odejdou, aniž by práci vykonali.Podvodníci svou důvěryhodnost zvyšují tím, že se zájemci sepíší fiktivní smlouvu, která však neobsahuje ani údaje o zhotoviteli. V případě, že jste se již stali obětí těchto podvodníků, obraťte se prosím na Policii České republiky. Policisté také rádi uvítají další informace, které povedou k dopadení těchto osob. Své poznatky můžete rovněž sdělit prostřednictvím tísňové linky 158.

 

 • Soukromý prodejce oznamuje, že bude ve středu 8.2.2023 v 10:15 hodin prodávat na parkovišti u pošty chlazené kuřecí maso: prsní řízky 135,--Kč/kg, čtvrtky 66,--Kč/kg, křídla s hrudí 44,--kč/kg, stehenní řízky 113,--Kč/kg.

 

 • Centrum 3G Bořetice oznamuje, že má otevřeno tento týden od 15 do 17 hodin. Vstupné pro dospělé je 30,--Kč. Zveme všechny děti, rodiče, seniory. Přijďte, budeme moc rádi.  

 

 • Svobodná spolková republika Kraví hora Bořetice Vás všechny srdečně zve na REPREZENTAČNÍ PLES, který se koná tuto sobota 11. února 2023 od 20 hod. Sál KD Bořetice. Hraje dechová hudba Sokolka ze Šakvic. BOHATÁ TOMBOLA ZAJIŠTĚNA. Během večera proběhne nástup vlády a prezidenta, veřejné zasedání, schvalování nových zákonů a samozřejmě nebude chybět ani nějaká ta ptákovina, jako bývá zvykem. V baru pro Vás budou připraveny teplá a studená jídla, pivo, destiláty, nealko a nebude chybět ani víno z naší vinné banky.Rezervaci míst si můžete sjednat ne tel. 724 964 250 (pan Karel Pilař) anebo na e-mailu pilarboretice@seznam.cz

 

 • Obecní knihovna Bořetice paní knihovnice Lenka Grůzová pořádá kurz pletení ponožek na dvou jehlicích. Začíná se ve středu 15.2.2023 od 16 do 18 hodin. Vstupní poplatek 200,--Kč za materiál a jehlice. Odnesete si pletené ponožky a jehlice. Všichni jste srdečně zváni. 

 

 • TJ SPORT Němčičky oznamuje, že díky panujícímu mrazivému počasí se výrazně zlepšují podmínky pro lyžování na svahu v Němčičkách.Od čtvrtka 8.2.2023 tak bude prodloužena provozní doba do 19:00.Aktuální info k denní provozní době na www.sportnemcicky.cz V sobotu požádá TJ SPORT Němčičky veřejný lyžařský závod pro lyžaře všech věkových skupin. V neděli pak proběhne závod zařazený do seriálu Jihomoravský lyžařský pohár. Propozice posílám v příloze. Po dobu konání závodů bude oba dny celý svah zcela uzavřen. Předpokládané otevření ve 14:00

 

 • Moravský rybářský svaz, z.s. pobočný spolek Rakvice oznamuje termíny prodeje povolenek na rok 2023

  Doba prodeje    12.2.2023     9 – 12 hod.

                         26.2.2023     9 – 12 hod.

                         28.2.2023   16 – 18 hod.
  Na Řádku 605, Rakvice, v sídle pobočného spolku.

 

 

NABÍDKA ZAMĚSTNÁNÍ:

 

Hledáme obsluhu bioplynové stanice na jižní Moravě, okres Břeclav, nejlépe v místě BPS (či v dojezdové vzdálenosti) s ochotou učit se novým věcem a se zájmem pracovat v oboru obnovitelných zdrojů. Co bude náplní Vaší práce:

• obsluha, údržba a provoz bioplynové stanice

• vizuální kontrola zařízení, zápis hodnot do provozního deníku, krmení BPS, nastavování

automatického chodu řízení BPS, doplňování provozních kapalin

• zápis vstupních materiálů, řízení krmné dávky

• servis a údržba kogenerační jednotky, čerpadel, převodovek, šneků, objednávání náhradních dílů

Obsluha BPS zajišťuje i pohotovostní režim stanice během nepracovních dnů.

Služební vůz k dispozici. Naše požadavky:

• řidičský průkaz sk. B, skupina C výhodou

• strojní průkaz (příp. zaškolíme), zkušenosti s obsluhou nakladače

• praxe s obsluhou VZV a průkaz VZV (příp. zaškolíme)

• manuální zručnost a flexibilita

• výhodou je vyučení v oboru automechanik anebo praxe v tomto či blízkém oboru

• zodpovědnost a aktivní přístup

Nabízíme mzdu po zapracování 29 000 – 40 000 Kč. Pošlete nám svůj životopis a kolegyně Alena Ševčíková se Vám obratem ozve. a.sevcikova@agrikomp.cz, tel.:+420 731 699 078

 

 

 

„Společnost Scott Automation a.s. v Podivíně a Bořeticích hledá vhodné uchazeče na pozice:
ASISTENT OPERÁTORA CNC LASERU
ELEKTROMECHANIK
FRÉZAŘ
MONTÉR
OPERÁTOR OBRÁBĚCÍHO CENTRA
ŘIDIČ
SOUSTRUŽNÍK
SVÁŘEČ
Nabízíme náborový příspěvek pro nového zaměstnance od 80 000,-
V případě zájmu volejte na tel. číslo 606 789 320 nebo pošlete svůj životopis na e-mail:
personalni@scottautomation.cz

 

 

Jednota, spotřební družstvo v Mikulově hledá zaměstnance na pozici prodavač/prodavačka - pokladní do prodejny Jednota Bořetice. Nástup ihned nebo dohodou. Více informací na webových stránkách www.jednota.cz, sekce Kariéra, na prodejně nebo na tel. čísle 519 500 958

 

Firma Kovo Staněk, s.r.o. Brumovice  přijme do HPP technologa s platem 45 000,-Kč - tel. 724 210 434. Na pobočku Klobouky u Brna přijme do HPP svářeče(nerez, hliník) na jednosměnný provoz s platem  40 - 4 5000,- Kč  - tel. 774 911 150. Nástup možný ihned. Možnost zaučení.


 

Čerpací stanice Shell Bořetice příjme do pracovního poměru obsluhu čerpací stanice. Kontakt na telefonu 777 583 278 popř. email: shell@motomo.cz

 

Elis Textil Servis s.r.o. - závod Velké Pavlovice přijme pracovníka na pracovní pozici řidiče. Nástup možný ihned. Nabízíme práci na hlavní pracovní poměr. Životopisy zasílejte na adresu: petr.rozsypal@elis.com.

 

 

Absolvent(k)y i zkušené profesionál(k)y přijme do svého týmu mezinárodní společnost Westfalia Metal v Hustopečích. Poslední volná místa - s praxí i bez:

 • Operátor(ka) výroby, Svařování ruční CO2 nebo roboticky (i bez průkazu)
 • Seřizovač(ka) nebo Obsluha CNC stroje, obsluha malých strojů (vhodné i pro absolventy)
 • Mzdová(ý) účetní / Personalist(k)a (se mzdovou praxí)

Čeká Vás přátelské a moderní pracovní prostředí, motivující finanční ohodnocení a různorodá pracovní náplň. Nabízí náborový příspěvek až 60.000,- Kč, široké portfolio benefitů, zaškolení samozřejmostí. Více informací: na Facebooku, na e-mailové adrese wcz-kariera@westfalia-mh.com, nebo volejte bezplatnou náborovou linku 800 023 008.