Hlášení obecního rozhlasu

 

DNES JE PÁTEK 7. KVĚTNA 2021

Svátek slaví: Stanislav

Pravidla pro hlášení Obce Bořetice - standardní  hlášení – v pracovní dny v 9.15 hodin a v 18.00 hodin.

Text hlášení – písemně nebo e-mailem, ústní text hlášení z důvodů možných nepřesností a omylů nepřijímáme. Placení – zásadně předem v hotovosti na pokladně obecního úřadu, výjimečně po dohodě převodem z účtu. Bezplatně se hlásí: 1. standardní hlášení nevýdělečných společenských organizací a sdružení občanů. 2. smuteční oznámení v pracovních dnech. Cena hlášení: standardní 25 Kč + DPH/hlášení, mimořádné - mimo určenou dobu, v sobotu a v neděli, blahopřání 100 Kč + DPH/hlášení. Číslo účtu Obce Bořetice 5124651/0100. Cena za poplatek z místa je 100 Kč.

 

Aktuální zpravodajství z obce a okolí  

Obecní úřad Bořetice upozorňuje občany, že od pondělí 15. února 2021 jsou již pravidelné úřední hodiny. Úřední hodiny jsou:

PO   od 7.00 hodin do 11.00 hodin a od 12.00 hodin do 17.00 hodin

ST    od 7.00 hodin do 11.00 hodin a od 12.00 hodin  do 18.00  hodin

Z důvodu mimořádných opatření upřednostňujeme elektronickou, písemnou nebo telefonickou komunikaci. Dále upozorňujeme, že  vstup do kanceláří obecního úřadu  je  možný pouze s respirátorem dle opatření Ministerstva zdravotnictví.

 • Obecní úřad Bořetice oznamuje občanům, že započal s vybíráním poplatků za svoz odpadu, za psa a za pronájem hrobového místa. Preferujeme platby bezhotovostní převodem na účet Obce Bořetice. Podklady pro platbu budou sděleny po telefonické nebo emailové domluvě pracovnicemi obecního úřadu. Platby v hotovosti jsou určeny zejména seniorům a občanům, kteří nemají bankovní účet.  V případě, že budete hradit nájemné za hrobové místo, je nutné se dostavit do kanceláře obecního úřadu k sepsání nové nájemní smlouvy, smlouva bude sepsána na dobu 10 let a výše poplatku činní 1000,-- Kč. K uzavření nové nájemní smlouvy je nutné znát číslo hrobového místa. Úřední dny jsou pondělí a středa. V pondělí v době od 7:00 do 11:00 a od 12:00 do 17:00 hodin a ve středu v době od 7:00 do 11:00 a od 12:00 do 18:00 hodin.

 • Upozorňujeme občany, že i tento týden budou probíhat výkopové práce spojené s výstavbou splaškové kanalizace. Pokračují  práce na stoce AD – prostor kolem pošty a sběrného dvora, provozovny Coop a firmy Lomax. Dále začnou přibližně od 29.3.2021 výkopové práce na stoce AC, konkrétně je to v uličce od čp. 107 – Jamborovi , kolem čp. 319 – Buchtovi a dále směrem ke hřbitovu zezadu. A přibližně od cca 5.4.2021 začnou výkopové práce na stoce BF. Je to v ulici Dědina od křižovatky na „Multni“ po autobusovou zastávku u Floriánka. V průběhu realizace může dojít k dočasnému omezení vstupu a vjezdu na Vaše pozemky. Vstupy budou zajištěny pomocí mobilních přechodových můstků. Vjezd bohužel zajistit nelze. V rámci usnadnění prací Vás však žádáme, abyste svá vozidla neparkovali v blízkosti výkopových prací. Podrobnější informace získáte u stavbyvedoucího nebo asistenta přímo u výkopu. Dotčeným nemovitostem bylo vhozeno do schránek také oznámení s podrobnějšími informacemi.  Žádáme Vás také, abyste dbali zvýšené opatrnosti při pohybu kolem pracovního prostoru mechanizace a kolem hraněných výkopů. Předem děkujeme za Vaši ochotu a toleranci při provádění prací.  

 • Ordinace MUDr. KOSE, Velké Pavlovice vyzývá své pacienty starší 50 let, kteří mají zájem o očkování Covid-19 a nejsou jinde zaregistrovaní, aby se zaregistrovali na mailové adrese: ordinace.vp@seznam.cz. Uveďte prosím jméno, příjmení, rodné číslo a telefonní kontakt.

 •  Oznamujeme občanům, že od 31. 3. 2021 je na sběrném dvoře již letní otvírací doba, otevřeno je ve středu od 14.00 hodin do 18.00 a v sobotu 7.00 do 12.00 hodin.

 • Obec Bořetice vyhlašuje od 1. dubna 2021 do 30. června 2021 veřejnou sbírku na pořízení cisterny pro Jednotku Sboru dobrovolných hasičů Bořetice. Své příspěvky můžete  zasílat na transparentní účet 123-3598760277/0100 vedený u Komerční banky. Podrobnosti jsou uvedeny na webu a Facebooku obce. Potvrzení o daru Vám na vyžádání vydá Obecní úřad Bořetice. Za každý příspěvek předem děkujeme.

 • Ředitelství ZŠ a MŠ Bořetice oznamuje, že letošní zápis nových dětí do mateřské školy pro školní rok 2021/2022 proběhne pouze formálně bez osobní přítomnosti děti. Termín je po dohodě se zřizovatelem stanoven na 13. 5. 2021. Všechny podrobné informace jsou dostupné na webových stránkách školy (i obce). 

 • Dne 26. dubna 2021 vešly v platnost nové podmínky pro účast na bohoslužbách. Počet lidí při bohoslužbách je navýšen v Bořeticích na 50 osob. Na nedělní mši svatou JE stále NUTNÉ SE ZAPISOVAT (seznam je připraven v kostele). Stále je však potřeba dodržovat veškerá pravidla (udržovat rozestupy, používat respirátory atd.).

 • Zveme Vás do nově vybudovaného speciálního zahradnictví - Exotická zahrada Přibice 500. Překrásná zahrada je plná desítek druhů palem, olivovníků, plodících fíkovníků, banánovníků, citrusů, kaki, juk, cykasů, strelicíí a spousty dalších exotických rostlin“. Najdete nás také na facebooku Exotická zahrada Přibice, kde máme mnoho fotografií. Otevřeno je ve všední dny od 10 do 17 hodin a každou sobotu od 9 do 13 hodin.  

 • Zájemci o očkování proti COVID-19 se mohou přijít naočkovat k MUDr. Hučíkové ve Velkých Pavlovicích.

 • Žádáme občany, kteří mají vlastní kopanou studnu a používají ji, aby to neprodleně nahlásili na obecní úřad telefonicky nebo na e-mail. (jméno, číslo popisné a kontakt na mobil. telefon)     

 • Oznamujeme občanům, že knihovna Bořetice je od pondělí 12. 4. 2021 otevřena dle běžných otevíracích hodin. Dodržujte prosím opatření: rozestupy, respirátory.

 • Oznamujeme občanům, že se v očkovacím centru Hustopeče ve Společenském domě mohou od středy 5. 5. 2021 registrovat občané starší 50 let k očkování látkou Pfizer. Registrovat se můžete na adrese: https://ockovani.opendatalab.cz/kraj/Jihomoravsk%C3%BD.

 • Obecní úřad Bořetice oznamuje občanům, že od pondělí 4. ledna 2021 se mohou nechat na covid otestovat i v Hustopečích. Na antigenní testy si můžete zajít do sálu Společenského domu na ulici Herbenově č. 423. Odkaz na rezervační systém naleznete na webových stránkách obce www.boretice.cz.

 • Vážení občané, žádáme o třídění odpadu na zdejším hřbitově do kontejnerů k tomu určených. BIO odpad do hnědých a ostatní do ocelového kontejneru. V žádném případě zde neukládejte domovní odpad. Děkujeme.

 • Kdo má zájem o pronájem nového bytu 1+kk v Bořeticích, samostatné měření el. a vody, nízké provoz. náklady, zatepleno, el. vytápění, s parkováním a dvorem, bezbariérové + WiFi. Vybaveno kuchyňkou a lednicí. Může se informovat na tel. 777 583 278.

 • Upozorňujeme majitele psů, aby své mazlíčky venčili pouze na vodítku a nepouštěli je navolno a uklízeli jejich exkrementy.

 • S okamžitou platností zakazujeme vstup na travnatou plochu hlavního hřiště TJ Sokol Bořetice. Upozorňujeme na nařízení vlády, že možnost sportování je maximálně v počtu 2 osob.

 • S okamžitou platností jsou zakázány veškeré míčové hry před obecním úřadem a na sóle.

 • Finanční úřad pro Jihomoravský kraj v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu upozorňuje veřejnost na možnost požádat o odložení platby daně, popřípadě její rozložení na splátky. Stačí podat vyplněnou žádost a zdůvodnit, proč o odklad nebo rozložení poplatník žádá. Tuto možnost mohou využít i poplatníci, kteří mají potíže při úhradě daně způsobené mimořádnými opatřeními přijatými v souvislosti s výskytem koronaviru.  https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/media-a-verejnost/tiskove-zpravy/tz-2020/financni-problemy-odklad-platby-dane-10938

Nabídky práce:

 • Společnost Scott Automation a.s. v Bořeticích hledá vhodné uchazeče na pozice: ASISTENT OPERÁTORA CNC LASERU (Bořetice), OBRÁBĚČ/FRÉZAŘ – UNIVERZÁLNÍ VRTAČKA (Bořetice), OPERÁTOR OHRAŇOVACÍHO LISU (Bořetice), ZÁMEČNÍK – SVÁŘEČ (Bořetice). V případě zájmu volejte na tel. číslo 606 789 320 nebo pošlete svůj životopis na e-mail: s.kurkova@scottautomation.cz
 • Nemocnice Hustopeče, příspěvková organizace, přijme do pracovního poměru uklízečku na plný pracovní úvazek, možná i dohoda mimo pracovní poměr. Jedná se o úklid chodeb, ambulancí, jídelny. Pracovní doba: pondělí–pátek v týdenních intervalech ranní a odpolední. Bližší informace podá p. Lounková na telefonním čísle: 519 407 350, e:mail: lounkova.tamara@nemhu.cz.

 • Hledáme kolegyni na pozici Pečovatelka do Domovinky v Němčičkách. Požadujeme řidičské oprávnění ve sk. B, empatii k seniorům a lidem s omezením, vstřícnost a laskavost. Výhodou je kurz pracovníka v sociálních službách nebo praxe v pečování. Nástupní mzda: 20.000,- až 23.000,-   Benefity: týden dovolené navíc, příplatek za řízení vozidla, oběd a káva zdarma, 2 dny indispozičního volna. Kontakt: Mgr. Silvie Slezáková Tel: 777 708 765 email : domovinka@nemcicky.cz

 • Společnost Linde Material Handling Česká republika, působící v oblasti manipulační techniky, rozšiřuje pobočku ve Velkých Bílovicích a hledá vhodné kandidáty do svého týmu.

  Volné pozice: Servisní technik manipulační techniky pro dílenský servis: servisní technik - elektro, servisní technik – diesel.

  Více informací k nabízeným pozicím včetně požadavku na vzdělání naleznou zájemci na kariérních stránkách: linde.jobs.cz v sekci volné pozice. Nabízíme: Moderní pracovní prostředí, zaškolení a další možnost odborného vzdělávání, školení pro získání osvědčení k řízení manipulační techniky. Výběr z široké nabídky benefitů – příspěvek na penzijní spoření a životní pojištění, benefity dle vlastního výběru – Cafeterie, stravenky, nadstandardní lékařská péče, prorodinné benefity: 0,5 dne volna měsíčně navíc na čas s dítětem do 15 let, Linde tábor. Zájemci se mohou také hlásit na: emailu: kariera@linde-mh.cz nebo na telefonu: 604 229 925.

 • Autodoprava Bureš Velké Pavlovice přijme do pracovního poměru řidiče kamionu pro mezinárodní přepravu – ŘP sk. C, E a automechanika pro nákladní vozidla a VZV. Nástup možný ihned. Zájemci se mohou hlásit osobně na adrese Velké Pavlovice, Brněnská 10 nebo na tel.č. 602 529 437.

 • Atrima spol. s r.o. přijme pracovníka na pracovní pozici "Operátor ohraňovacího lisu", práce vhodná pro muže. Nástup dle dohody, práce na hlavní pracovní poměr v prosperující společnosti. Více informací na t. č. 724317900. Životopisy zasílejte na adresu zloch@atrima.cz

 • Čerpací stanice Shell Hustopeče příjme do pracovního poměru obsluhu čerpací stanice. Kontakt na telefonu 776 088 719 popř. email: shell@motomo.cz .

 • Nemocnice Hustopeče, příspěvková organizace, přijme po dobu zhoršené epidemiologické situace do pracovního poměru: kuchaře s praxí - pracovní doba dle harmonogramu směn od 5:00 do 13:30 hodin, včetně víkendů. Uklízečky na lůžkové oddělení - pracovní doba dle harmonogramu směn od 6:00 do 18:00 hodin, včetně víkendů. Bližší informace podá paní Lounková na telefonním čísle: 519 407 350, e:mail: lounkova.tamara@nemhu.cz.

 • Společnost Westfalia Metal Components příjme do hlavního pracovního poměru uchazeče na pozici Elektrikář / Elektromechanik, Seřizovač a obsluha lisu, Nástrojář, Operátor/ka výroby Pracovník interní logistiky. Nabízíme náborový příspěvek a zajimavé benefity! Pro více informací kontaktujte personální oddělení na telefonním čísle 737 206 264.nebo na e-mailové adrese: katerina.jamborova@westfalia-mc.com