Hlášení obecního rozhlasu

 

DNES JE PÁTEK 18.6.2021

Svátek slaví: MILAN

Pravidla pro hlášení Obce Bořetice - standardní  hlášení – v pracovní dny v 9.15 hodin a v 18.00 hodin.

Text hlášení – písemně nebo e-mailem, ústní text hlášení z důvodů možných nepřesností a omylů nepřijímáme. Placení – zásadně předem v hotovosti na pokladně obecního úřadu, výjimečně po dohodě převodem z účtu. Bezplatně se hlásí: 1. standardní hlášení nevýdělečných společenských organizací a sdružení občanů. 2. smuteční oznámení v pracovních dnech. Cena hlášení: standardní 25 Kč + DPH/hlášení, mimořádné - mimo určenou dobu, v sobotu a v neděli, blahopřání 100 Kč + DPH/hlášení. Číslo účtu Obce Bořetice 5124651/0100. Cena za poplatek z místa je 100 Kč.

 

Aktuální zpravodajství z obce a okolí  

Obecní úřad Bořetice upozorňuje občany, že od pondělí 15. února 2021 jsou již pravidelné úřední hodiny. Úřední hodiny jsou:

PO   od 7.00 hodin do 11.00 hodin a od 12.00 hodin do 17.00 hodin

ST    od 7.00 hodin do 11.00 hodin a od 12.00 hodin  do 18.00  hodin

Z důvodu mimořádných opatření upřednostňujeme elektronickou, písemnou nebo telefonickou komunikaci. Dále upozorňujeme, že  vstup do kanceláří obecního úřadu  je  možný pouze s respirátorem dle opatření Ministerstva zdravotnictví.

 • Upozorňujeme občany, že poplatky za svoz odpadu a za psa jsou již po splatnosti. Kdo nemá poplatky uhrazeny, ať tak neprodleně učiní. Předejde tak následnému penále a vymáhání. Podklady pro bezhotovostní platbu budou sděleny po telefonické nebo e-mailové domluvě pracovnicemi obecního úřadu. Platby v hotovosti jsou určeny zejména seniorům a občanům, kteří nemají bankovní účet.  Dále vybíráme poplatek za pronájem hrobového místa. Je potřeba se dostavit do kanceláře obecního úřadu k sepsání nové nájemní smlouvy a znát číslo hrobového místa. V pondělí v době od 7:00 do 11:00 a od 12:00 do 17:00 hodin nebo ve středu v době od 7:00 do 11:00 a od 12:00 do 18:00 hodin.

 • Ředitelství ZŠ a MŠ Bořetice oznamuje, že v úterý 22.6. 2021 v 16 hodin proběhne informativní schůzka pro rodiče nově přijatých dětí do MŠ. Prosíme rodiče, aby na schůzku přišli bez dětí. Děkujeme!

 • Kdo ztratil dozický klíč, pravděpodobně od stodoly nebo sklepa, nechť se pro může si ho vyzvednou na obecním úřadě.

 • V naší obci se uskuteční ve dnech 18. – 19. 6 2021 AGROTEC PETRONAS RALLY Hustopeče v čase od 16.20 – 20.30 hod. Uzavírka se týká úseku ve směru od Němčiček k odbočce Kraví Hora.

 • Zveme vás na fotbalový turnaj O POHÁR STAROSTY OBCE, který se koná v sobotu 19. 6. 2021 ve 13.00 hod.

 • Táborníci z Kdousova pořádají tuto sobotu 19.6.2021 tradiční sběr starého papíru. Svoz bude probíhat tradičním způsobem od 17.00 hodin. Pokud chcete přispět, nechte starý papír řádně svázvaný na chodníku před svým domem. Za organizátory děkuje Lenka Bukovská.

 • Koupaliště v Němčičkách zahajuje ve středu 16.6.2021 prozatímní červnový provoz pro sezónu 2021. Otevírací doba: v pracovní dny 14:00-20:00 v sobotu a neděli od 9:00 do 20:00 V tyto dny bude také zahájen prodej permanentek pro letošní letní sezónu. Při špatném počasí může být provozní doba upravena. Prosíme všechny návštěvníky o respektování platných omezení ONT (očkování -nemoc-testování), která jsou nám všem uložena v souvislosti s nemocí Covid-19.  Současně prosíme o dodržování zvýšené osobní hygieny i všech dalších aktuálních hygienických nařízení a doporučení.

 • Upozorňujeme občany, že i tento týden budou probíhat výkopové práce spojené s výstavbou splaškové kanalizace. Pokračují  práce na stoce AD – prostor kolem pošty a sběrného dvora, provozovny Coop a firmy Lomax. Dále začnou přibližně od 29.3.2021 výkopové práce na stoce AC, konkrétně je to v uličce od čp. 107 – Jamborovi , kolem čp. 319 – Buchtovi a dále směrem ke hřbitovu zezadu. A přibližně od cca 5.4.2021 začnou výkopové práce na stoce BF. Je to v ulici Dědina od křižovatky na „Multni“ po autobusovou zastávku u Floriánka. V průběhu realizace může dojít k dočasnému omezení vstupu a vjezdu na Vaše pozemky. Vstupy budou zajištěny pomocí mobilních přechodových můstků. Vjezd bohužel zajistit nelze. V rámci usnadnění prací Vás však žádáme, abyste svá vozidla neparkovali v blízkosti výkopových prací. Podrobnější informace získáte u stavbyvedoucího nebo asistenta přímo u výkopu. Dotčeným nemovitostem bylo vhozeno do schránek také oznámení s podrobnějšími informacemi.  Žádáme Vás také, abyste dbali zvýšené opatrnosti při pohybu kolem pracovního prostoru mechanizace a kolem hraněných výkopů. Předem děkujeme za Vaši ochotu a toleranci při provádění prací.  

 • Ordinace MUDr. Kose Velké Pavlovice oznamuje, že k očkování proti nemoci covid-19 se od 25. 5. 2021 dne mohou registrovat pacienti starší 16 let. Registrovat se můžete telefonicky nebo na mailové adrese ordinace.vp@seznam.cz.

 • Žádáme obyvatele v ulicích, kde probíhají výkopové práce, aby neparkovali svá vozidla na místních komunikacích, ale aby je parkovali na svým vjezdech a parkovacích stáních. Děkujeme za pochopení.

 • Farnost Bořetice otec Tomáš Caha vás srdečně zve na mše svaté, konané bez omezení a za dodržování hygienických opatření.

 •  Oznamujeme občanům, že od 31. 3. 2021 je na sběrném dvoře již letní otvírací doba, otevřeno je ve středu od 14.00 hodin do 18.00 a v sobotu 7.00 do 12.00 hodin.

 • Obec Bořetice vyhlašuje od 1. dubna 2021 do 30. června 2021 veřejnou sbírku na pořízení cisterny pro Jednotku Sboru dobrovolných hasičů Bořetice. Své příspěvky můžete  zasílat na transparentní účet 123-3598760277/0100 vedený u Komerční banky. Podrobnosti jsou uvedeny na webu a Facebooku obce. Potvrzení o daru Vám na vyžádání vydá Obecní úřad Bořetice. Za každý příspěvek předem děkujeme.

 • Tenisový klub Bořetice oznamuje, že zahájil letošní sezónu. Objednávky se přijímají na telefonním čísle 602 192 952. Ceny za pronájem kurtů zůstávají stejné jako v minulých letech. Je možné si zapůjčit rakety a míčky.

 • Zájemci o očkování proti COVID-19 se mohou přijít naočkovat k MUDr. Hučíkové ve Velkých Pavlovicích.

 • Žádáme občany, kteří mají vlastní kopanou studnu a používají ji, aby to neprodleně nahlásili na obecní úřad telefonicky nebo na e-mail. (jméno, číslo popisné a kontakt na mobil. telefon)     

 • Oznamujeme občanům, že se v očkovacím centru Hustopeče ve Společenském domě mohou  registrovat občané starší 16 let k očkování látkou Pfizer. Registrovat se můžete na adrese: https://ockovani.opendatalab.cz/kraj/Jihomoravsk%C3%BD.

 • Obecní úřad Bořetice oznamuje občanům, že od pondělí 4. ledna 2021 se mohou nechat na covid otestovat i v Hustopečích. Na antigenní testy si můžete zajít do sálu Společenského domu na ulici Herbenově č. 423. Odkaz na rezervační systém naleznete na webových stránkách obce www.boretice.cz.

 • Vážení občané, žádáme o třídění odpadu na zdejším hřbitově do kontejnerů k tomu určených. BIO odpad do hnědých a ostatní do ocelového kontejneru. V žádném případě zde neukládejte domovní odpad. Děkujeme.

 • Upozorňujeme majitele psů, aby své mazlíčky venčili pouze na vodítku a nepouštěli je navolno a uklízeli jejich exkrementy.

 • S okamžitou platností zakazujeme vstup na travnatou plochu hlavního hřiště TJ Sokol Bořetice. Upozorňujeme na nařízení vlády, že možnost sportování je maximálně v počtu 2 osob.

 • S okamžitou platností jsou zakázány veškeré míčové hry před obecním úřadem a na sóle.

Nabídky práce:

 • PNS hledá zaměstnance na rozvoz ranních novin od PO – SO. Nutný vlastní automobil. Více informací na tel. č. 720 987 771.

 • Firma Baloun s.r.o. Velké Bílovice přijme do pracovního poměru pomocnou šičku. Výuční list není podmínkou. V případě zájmu se hlaste v sídle firmy, ul. Žižkovská 1350 nebo na tel. č. 777 854 429.

 • Rodinné vinařství Jedlička Bořetice nabízí pracovní místo na pozici uklízečky. Nástup možný ihned. Další informace na tel. čísle 608 183 257.

 • Úklidová firm přijme do trvalého pracovního poměru Muže - invalidního důchodce na pracoviště v Čejči. Dále přijímáme i brigádnice na úklid. Informace na telefonu: 604203139 

 • BLANÁŘ NÁBYTEK, a.s., Brumovice, přijme do pracovního poměru nové zaměstnance na pozici nákupčí se znalostí angličtiny, technolog výroby a konstruktér nábytku. Bližší informace naleznete na www.blanar.cz či na telefonním čísle 727 807 451 nebo 519 440 651.

 • Firma Scott Automation a.s. v Bořeticích hledá šikovné brigádníky na pomocné práce ve výrobě. Požadujeme manuální zručnost, nástup možný ihned. Zájemci se mohou hlásit na tel. 606 789 320 nebo e-mail s.kurkova@scottautomation.cz

 • Absolventy/ky i zkušené profesionály/ky přijme do svého týmu Westfalia Metal v Hustopečích. Otevřené pozice:

  Výroba: s praxí i bez - Operátor / Operátorka výroby, Obsluha nebo seřizování strojů, Svařování ruční CO2 nebo robotické, Balení s výstupní kontrolou (2 směny)

  Údržba: Strojní Elektrikář/ka

  Administrativa: Plánovač/ka výroby s AJ (bez praxe), Technik/čka s čínštinou.                                                                                                                                                Čeká Vás přátelské, moderní pracovní prostředí, ryze české a slovenské týmy a různorodá pracovní náplň. Nabízí motivující finanční ohodnocení dle Vašich zkušeností a znalostí, náborový příspěvek 7.500 – 30.000,- Kč a široké portfolio benefitů. Více informací:         na e-mailové adrese veronika.mrazkova@westfalia-mh.com, na Facebooku nebo volejte bezplatnou náborovou linku 800 023 008.