Hlášení obecního rozhlasu

 

DNES JE STŘEDA 23.6.2021

Svátek slaví: ZDEŇKA

Pravidla pro hlášení Obce Bořetice - standardní  hlášení – v pracovní dny v 9.15 hodin a v 18.00 hodin.

Text hlášení – písemně nebo e-mailem, ústní text hlášení z důvodů možných nepřesností a omylů nepřijímáme. Placení – zásadně předem v hotovosti na pokladně obecního úřadu, výjimečně po dohodě převodem z účtu. Bezplatně se hlásí: 1. standardní hlášení nevýdělečných společenských organizací a sdružení občanů. 2. smuteční oznámení v pracovních dnech. Cena hlášení: standardní 25 Kč + DPH/hlášení, mimořádné - mimo určenou dobu, v sobotu a v neděli, blahopřání 100 Kč + DPH/hlášení. Číslo účtu Obce Bořetice 5124651/0100. Cena za poplatek z místa je 100 Kč.

 

Aktuální zpravodajství z obce a okolí  

Obecní úřad Bořetice upozorňuje občany, že od pondělí 15. února 2021 jsou již pravidelné úřední hodiny. Úřední hodiny jsou:

PO   od 7.00 hodin do 11.00 hodin a od 12.00 hodin do 17.00 hodin

ST    od 7.00 hodin do 11.00 hodin a od 12.00 hodin  do 18.00  hodin

Upozorňujeme, že  vstup do kanceláří obecního úřadu  je  možný pouze s respirátorem dle opatření Ministerstva zdravotnictví.

 • Upozorňujeme občany, že poplatky za svoz odpadu a za psa jsou již po splatnosti. Kdo nemá poplatky uhrazeny, ať tak neprodleně učiní. Předejde tak následnému penále a vymáhání. Podklady pro bezhotovostní platbu budou sděleny po telefonické nebo e-mailové domluvě pracovnicemi obecního úřadu. Platby v hotovosti jsou určeny zejména seniorům a občanům, kteří nemají bankovní účet.  Dále vybíráme poplatek za pronájem hrobového místa. Je potřeba se dostavit do kanceláře obecního úřadu k sepsání nové nájemní smlouvy a znát číslo hrobového místa. V pondělí v době od 7:00 do 11:00 a od 12:00 do 17:00 hodin nebo ve středu v době od 7:00 do 11:00 a od 12:00 do 18:00 hodin.

 • Obec Bořetice upozorňuje občany, na přísný zákaz svévolně přemísťovat dopravní značení na objízdné trase a na objízdnou trasu umísťovat jakékoli překážky. Objízdná trasa včetně značení je schválena a povolena Dopravním inspektorátem Policie ČR. Pokud by svévolným jednáním občanů došlo k jakékoliv újmě na soukromém majetku či újmě zdraví, ponese si veškeré následky ten, kdo svévolně změnil objízdnou trasu nebo umístil překážku na komunikaci.

 • Obec Bořetice upozorňuje občany, na přísný zákaz svévolně přemísťovat a měnit dopravní značení v areálu sklepů „Pod Kraví horou“. Pokud by svévolným jednáním občanů došlo k jakékoliv újmě na soukromém majetku či újmě zdraví, ponese si veškeré následky ten, kdo svévolně změnil nebo přemístil dopravní značení.

 • Ordinace Bořetice, MUDr. Barnášová Bořetice oznamuje, že od 28. června 2021 do 7. července 2021 neordinuje. Zastupuje MUDr. Debef v Kobylí.

 • Vinařský ráj v Čejkovicích Vás zve na Dny otevřených dveří, které se budou konat od úterý 29. června do čtvrtka 1. července. Těšit se můžete na slevy až pětadvacet procent, soutěž o poukaz na patnáct tisíc, odborné přednášky a další doprovodný program. Občerstvení bude zajištěno. Na vaši účast se těší tým Vinařského ráje.

 • Koupaliště v Němčičkách zahajuje ve středu 16.6.2021 prozatímní červnový provoz pro sezónu 2021. Otevírací doba: v pracovní dny 14:00-20:00 v sobotu a neděli od 9:00 do 20:00 V tyto dny bude také zahájen prodej permanentek pro letošní letní sezónu. Při špatném počasí může být provozní doba upravena. Prosíme všechny návštěvníky o respektování platných omezení ONT (očkování -nemoc-testování), která jsou nám všem uložena v souvislosti s nemocí Covid-19.  Současně prosíme o dodržování zvýšené osobní hygieny i všech dalších aktuálních hygienických nařízení a doporučení.

 • Upozorňujeme občany, že i tento týden budou probíhat výkopové práce spojené s výstavbou splaškové kanalizace. Pokračují  práce na stoce AD – prostor kolem pošty a sběrného dvora, provozovny Coop a firmy Lomax. Dále začnou přibližně od 29.3.2021 výkopové práce na stoce AC, konkrétně je to v uličce od čp. 107 – Jamborovi , kolem čp. 319 – Buchtovi a dále směrem ke hřbitovu zezadu. A přibližně od cca 5.4.2021 začnou výkopové práce na stoce BF. Je to v ulici Dědina od křižovatky na „Multni“ po autobusovou zastávku u Floriánka. V průběhu realizace může dojít k dočasnému omezení vstupu a vjezdu na Vaše pozemky. Vstupy budou zajištěny pomocí mobilních přechodových můstků. Vjezd bohužel zajistit nelze. V rámci usnadnění prací Vás však žádáme, abyste svá vozidla neparkovali v blízkosti výkopových prací. Podrobnější informace získáte u stavbyvedoucího nebo asistenta přímo u výkopu. Dotčeným nemovitostem bylo vhozeno do schránek také oznámení s podrobnějšími informacemi.  Žádáme Vás také, abyste dbali zvýšené opatrnosti při pohybu kolem pracovního prostoru mechanizace a kolem hraněných výkopů. Předem děkujeme za Vaši ochotu a toleranci při provádění prací.  

 • Žádáme obyvatele v ulicích, kde probíhají výkopové práce, aby neparkovali svá vozidla na místních komunikacích, ale aby je parkovali na svým vjezdech a parkovacích stáních. Děkujeme za pochopení.

 •  Oznamujeme občanům, že od 31. 3. 2021 je na sběrném dvoře již letní otvírací doba, otevřeno je ve středu od 14.00 hodin do 18.00 a v sobotu 7.00 do 12.00 hodin.

 • Obec Bořetice vyhlašuje od 1. dubna 2021 do 30. června 2021 veřejnou sbírku na pořízení cisterny pro Jednotku Sboru dobrovolných hasičů Bořetice. Své příspěvky můžete  zasílat na transparentní účet 123-3598760277/0100 vedený u Komerční banky. Podrobnosti jsou uvedeny na webu a Facebooku obce. Potvrzení o daru Vám na vyžádání vydá Obecní úřad Bořetice. Za každý příspěvek předem děkujeme.

 • Tenisový klub Bořetice oznamuje, že zahájil letošní sezónu. Objednávky se přijímají na telefonním čísle 602 192 952. Ceny za pronájem kurtů zůstávají stejné jako v minulých letech. Je možné si zapůjčit rakety a míčky.

 • Žádáme občany, kteří mají vlastní kopanou studnu a používají ji, aby to neprodleně nahlásili na obecní úřad telefonicky nebo na e-mail. (jméno, číslo popisné a kontakt na mobil. telefon)     

 • Oznamujeme občanům, že se v očkovacím centru Hustopeče ve Společenském domě mohou  registrovat občané starší 16 let k očkování látkou Pfizer. Registrovat se můžete na adrese: https://ockovani.opendatalab.cz/kraj/Jihomoravsk%C3%BD.

 • Obecní úřad Bořetice oznamuje občanům, že od pondělí 4. ledna 2021 se mohou nechat na covid otestovat i v Hustopečích. Na antigenní testy si můžete zajít do sálu Společenského domu na ulici Herbenově č. 423. Odkaz na rezervační systém naleznete na webových stránkách obce www.boretice.cz.

 • Vážení občané, žádáme o třídění odpadu na zdejším hřbitově do kontejnerů k tomu určených. BIO odpad do hnědých a ostatní do ocelového kontejneru. V žádném případě zde neukládejte domovní odpad. Děkujeme.

 • Upozorňujeme majitele psů, aby své mazlíčky venčili pouze na vodítku a nepouštěli je navolno a uklízeli jejich exkrementy.

 • S okamžitou platností zakazujeme vstup na travnatou plochu hlavního hřiště TJ Sokol Bořetice. Upozorňujeme na nařízení vlády, že možnost sportování je maximálně v počtu 2 osob.

 • S okamžitou platností jsou zakázány veškeré míčové hry před obecním úřadem a na sóle.

 • Kdo má zájem o pronájem bytu 2+kk v Bořeticích, samostatné měření eektřiny. a vody, podlahové elektrické vytápění, s parkováním a dvorem, bezbariérové. Vybaveno kuchyňkou, lednicí a skříněmi. Další info na tel. 777 583 278.

Nabídky práce:

 

 • Firma Baloun s.r.o. Velké Bílovice přijme do pracovního poměru pomocnou šičku. Výuční list není podmínkou. V případě zájmu se hlaste v sídle firmy, ul. Žižkovská 1350 nebo na tel. č. 777 854 429.

 • Manželé Smejkalovi z domu čp. 323 nabízí brigádu.  Jedná se o úklid 4 apartmánů a 4 hod. práce většinou v sobotu a pak i další dny dle obsazenosti. Kontakt mob. 725644723

 • Rodinné vinařství Jedlička Bořetice nabízí pracovní místo na pozici uklízečky. Nástup možný ihned. Další informace na tel. čísle 608 183 257.

 • Úklidová firm přijme do trvalého pracovního poměru Muže - invalidního důchodce na pracoviště v Čejči. Dále přijímáme i brigádnice na úklid. Informace na telefonu: 604203139 

 • Firma Scott Automation a.s. v Bořeticích hledá šikovné brigádníky na pomocné práce ve výrobě. Požadujeme manuální zručnost, nástup možný ihned. Zájemci se mohou hlásit na tel. 606 789 320 nebo e-mail s.kurkova@scottautomation.cz

 • Absolventy/ky i zkušené profesionály/ky přijme do svého týmu Westfalia Metal v Hustopečích. Otevřené pozice:

  Výroba: s praxí i bez - Operátor / Operátorka výroby, Obsluha nebo seřizování strojů, Svařování ruční CO2 nebo robotické, Balení s výstupní kontrolou (2 směny)

  Údržba: Strojní Elektrikář/ka

  Administrativa: Plánovač/ka výroby s AJ (bez praxe), Technik/čka s čínštinou.                                                                                                                                                Čeká Vás přátelské, moderní pracovní prostředí, ryze české a slovenské týmy a různorodá pracovní náplň. Nabízí motivující finanční ohodnocení dle Vašich zkušeností a znalostí, náborový příspěvek 7.500 – 30.000,- Kč a široké portfolio benefitů. Více informací:         na e-mailové adrese veronika.mrazkova@westfalia-mh.com, na Facebooku nebo volejte bezplatnou náborovou linku 800 023 008.

 • Firma Kovo Staněk, s.r.o. Brumovice přijme ihned do HPP pracovníka do práškové lakovny na dvousměnný  provoz . Nástup možný ihned – tel. 724 346 286.

 • Společnost Scott Automation a.s. v Podivíně a Bořeticích hledá vhodné uchazeče na pozice: ASISTENT OPERÁTORA CNC LASERU (Bořetice),;SERVISNÍ TECHNIK - ELEKTROMECHANIK (Podivín),OPERÁTOR CNC OBRÁBĚCÍHO CENTRA (Podivín), POMOCNÉ PRÁCE VE VÝROBĚ (Bořetice), PROGRAMÁTOR CNC LASERU (Bořetice), TECHNOLOG (Bořetice), ZÁMEČNÍK – SVÁŘEČ (Bořetice). V případě zájmu volejte na tel. číslo 606 789 320 nebo pošlete svůj životopis na e-mail: s.kurkova@scottautomation.cz

 • Elis Textil Servis s.r.o., závod Velké Pavlovice přijeme brigádníka/brigádnici na sklad. Nástup možný ihned. Více informací na tel.: +420 601 339 428. Životopisy zasílejte na adresu: iva.sale@elis.com

 • Domov pro seniory ve Velkých Bílovicích hledá brigádu za občasné záskoky za zdravotní sestru“. AdresaMírová 1124, 691 02 Velké Bílovice Telefon519 346 681 Email:      dps@velkebilovice.cz