8. říjen 2016 - Běh za bořetickým burčákem a Běh Bořeticemi I

Datum: 10. 10. 2016

Výsledky Běhu

Roman Paulík vyhrál  tento závod již po deváté !!!!!

Navíc to chvíli v cíli vypadalo, že i v novém traťovém rekordu. Bohužel, pořadatelé omylem trať zkrátili o 500 m. Hůř na tom byla kateg. nad 70 let. Ta měla běžet pouze 5 km a nakonec taky všichni absolvovali celý závod na trati 9,5 km. Chybělo označení a pořadatel na otočce, tak si to prostě nejstarší veteráni prodloužili. Všichni to zvládli bez problémů a burčák po závodě vyrovnal ztrátu energie.

Jinak byl závod organizačně perfektně zajištěn a i počasí po tom týdenním ochlazení bylo celkem přívětivé. Dětské kategorie naposledy závodili na okruhu (240 m) před kulturním domem.

Vše by se mělo v přístím roce přestěhovat do prostoru na fotbalovém stadionu.

Přišla rekordní účast závodníků - 262.

Jelikož měl závod silnou konkurenci v nedalekém Brně (Běh okolo príglu - 2 060 startujících) a hodně běžčů odpočívalo po maratonu v Košicích, bylo rekordní pole 140 závodníků v hlavním závodě velkým překvapením.

V mužích první tři běžci neměli konkurenci, obhájce vítězství Roman Paulík - 30:29 měl v cíli náskok 1:29 s na Jakuba Ambrose - 31:58. Třetí doběhl Luděk Durďák v čase 32:53.

I v ženách obhájila prvenství Irena Pospíšilová časem 37:02, druhou ženou v cili byla Erika Farkašová - 39:01 a jako třetí žena doběhla Lenka Jančaříková - 39:12.