29. květen 2013 - Den dětí s Policií ČR a SDH Kobylí na hřišti Bořetice

Datum: 9. 6. 2013

Středeční dopoledne patřilo žákům ze základních škol Bořetice, Kobylí a Němčičky. Všechny děti se sešly v Bořeticích na fotbalovém hřišti, kde na ně čekali policisté a dobrovolní hasiči Kobylí.

Co tu vlastně bylo k vidění? Za Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje svoji práci předvedli psovodi se svými čtyřnohými pomocníky, policisté ze Speciální pořádkové jednotky ukázali svoji výstroj a výzbroj, vozidlo VW Passat i motorku představili policisté z Dopravní policie a práce kriminalistického technika zde měla svoji ukázku a to v podobě snímání otisků prstů.

Dobrovolní hasiči z Kobylí si pro děti připravili ukázku své práce, která je mnohdy opravdu nebezpečná. Ve stanu, který byl plný kouře, si žáci pod dohledem profesionálů na vlastní kůži mohli vyzkoušet, jak je práce hasičů náročná i co se týká orientace v zakouřeném prostoru.

Při dynamické ukázce policistů ze Speciální pořádkové jednotky se tajil dech i dospělým. Policisté si předvedli demonstraci, kdy výtržníci házeli na policisty zápalné láhve. Policisté ve speciálních oděvech procházeli ohněm, což pro ty nejmenší bylo nepochopitelné.

Policisté zapojili i děti. Dřepy, kliky i běháni zvládli žáci pod jednotným velením.

 

nprap. Petra Hrazdírová

nprap. Milan Gruška